Чому почалися аварійні відключення світла в Україні – пояснення енергетиків

Головною причиною аварійних відключень в Україні є наслідки російських атак по енергосистемі.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на пресслужбу НЕК “Укренерго”.

“Головна і фактично єдина причина застосування аварійних відключень – це наслідки російських ракетно-дронових атак на об’єкти генерації і передачі електроенергії”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що першочергово відключаються промислові споживачі там, де це можливо. “Наразі обмеження не застосовуються для побутових споживачів (за винятком аварійних ситуацій в мережах обленерго)”, – наголосили енергетики.

Графіки аварійних відключень скасовуються одразу, як тільки це дозволяє ситуація в енергосистемі. Водночас енергетики підкреслили, що у регіонах з аварійними відключеннями дуже важливо дотримуватись ощадливого споживання, коли світло з’являється.

ЕП нагадує, що внаслідок пошкоджень, завданих ворожими атаками по об’єктах генерації, у четвер 6 лютого застосовані аварійні відключення у 8 областях. Зранку 6 лютого у Полтавській, Донецькій, Сумській та Дніпропетровській областях запровадили аварійні відключення світла.

На Закарпатті сьогодні застосовуються планові відключення електроенергії у 59 населених пунктах.

ЗакарпатПост