Самовільне спалювання листя та сухої трави – суворо заборонене!

Восени та на весні на Закарпатті починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання.

Перегони, але не «Формули-1», а серед паліїв сухої рослинності продовжують набирати обертів. Закарпатським шумахерам байдуже до всіх попереджень і застережень рятувальників — вони «тиснуть на газ», продовжуючи вогняне прибирання на відкритих територіях. Лише за минулу добу з 12 зафіксованих пожеж 9 – це загоряння сухої рослинності. Лідером серед районів стала Мукачівщина, де вогнеборці 4 рази залучалися до ліквідації пожеж в екосистемах.

А от на Тячівщині рятувальники «на гарячому» заскочили 75-річну жінку, яка спалювала сухостій. На неї складено протокол, тож вона буде притягнута до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу в розмірі від 3060 грн до 6120 грн.

Головне управління ДСНС України у Закарпатській області вкотре нагадує: паління сухої трави та рослинності може призвести до неконтрольованих пожеж, руйнування екосистем і великих матеріальних збитків. Бережіть природу та своє майбутнє!

ЗакарпатПост