В цьому закарпатському селі жила босорканя, яка перетворювала звичайну воду на солену

Село Сіль, що розкинулося серед мальовничих Карпатських гір на Закарпатті, має багату історію, оповиту легендами та переказами. Його назва говорить сама за себе, адже тут здавна видобували сіль, пише газета «Закарпатські оголошення».

комплексне розміщення реклами: групи, сторінки, сторіси, газети, журнал, сайт 
повідомлення, рекламу, вакансії, втрати, статті замовляйте в газетах Закарпатські оголошення, Робота Гроші та газета ПОРАДИ та на сайті zakarpatpost.net
050 888 50 50, вайбер, e-mail: [email protected]

Сіль була цінним товаром

Перша згадка про село Сіль датується 1404 роком. У давнину тут знаходилися соляні копальні, які приносили значний прибуток місцевим жителям. Сіль була настільки цінним товаром, що її використовували не тільки для харчування, але й для обміну на інші товари.

У різні часи село Сіль перебувало під владою різних держав. Тут панували угорці, австрійці, чехи та інші народи. Кожен з них залишив свій слід в історії села, збагативши його культуру та традиції.

Босорканя забезпечувала селян сіллю

З селом Сіль пов’язано багато легенд та оповідей. Одна з них розповідає про те, що колись тут жила босорканя (чаклунка), яка вміла перетворювати звичайну воду на солену. Вона допомагала місцевим жителям, забезпечуючи їх сіллю.

Інша легенда говорить про те, що в соляних копальнях живуть духи, які охороняють свої багатства. Якщо хтось намагається їх потурбувати, духи можуть розгніватися і наслати на село різні нещастя.

Місцеві жителі свято шанують традиції своїх предків та передають легенди з покоління в покоління. Вони вірять, що ці історії допомагають їм зберігати зв’язок з минулим та оберігати своє село від зла.

Чим славиться Сіль сьогодні?

Сьогодні село Сіль – це невелике, але затишне поселення, де проживають привітні та працьовиті люди. Тут є школа, дитячий садок, клуб та бібліотека. Село славиться своєю мальовничою природою, чистим повітрям та унікальним колоритом.

У селі Сіль знаходиться пам’ятка архітектури – дерев’яна церква святого Михайла, збудована в XVII столітті. Ця церква є не тільки духовним центром села, але й місцем, де зберігаються старовинні ікони та інші предмети культури.

Село Сіль – це місце, де кожен може відчути себе частиною історії та насолодитися красою природи. Воно є справжньою перлиною Закарпаття та гордістю місцевих жителів.

Цікаві факти про село Сіль

  • У селі Сіль знаходиться єдиний в Україні музей соляних промислів.
  • Щороку в селі проводиться фестиваль “Соляна хвиля”, який приваблює туристів.
  • Село Сіль відоме своїми традиційними ремеслами, такими як лозоплетіння та вишивка.

ЗакарпатПост