Закарпатки вже печуть паски

У неділю, 20 квітня, закарпатці святкуватимуть Великдень, тож жінки починають підготовку до свята, печуть паски.

• Більше коротких новин, відео, мемів, жартів, фото у Telegram https://t.me/zakarpatpost та Інстаграм @zakarpatpost

Смачнющі, ароматні домашні паски! Багатьом із дитинства відомий їх смак! Такої паски не купити у жодному магазині, бо ті, що зроблені руками закарпатської ґаздині – особливі!

У кожної жінки є свій рецепт, свої секрети випікання.

Оскільки пасхальні коржі печуть лише раз на рік, то кожна ґаздиня намагається зробити свою паску найсмачнішою.

Більшість жінок пектимуть паски завтра, утім, деякі господині вже напекли і поділилися фото із сайтом ЗакарпатПост.

Паска – символ Агнця Божого, який був розп’ятий за наші гріхи на хресті, символічний хліб в ім’я свята Воскресіння Христового. З давніх-давен в церкві напередодні Великодня випікали церковний хліб циліндричної форми. Такий хліб називався “артос”, або “квасний хліб”. Пізніше паску почали пекти парафіяни вдома. Вважалося, що яка вийде паска, такий рік чекає на сім’ю.

За церковними настановами найкраще паску пекти в Чистий четвер або у Велику суботу, тобто 17 або 19 квітня. В Чистий четвер потрібно змити всі гріхи водою, прибратися і пекти паски. Проте в деяких регіонах України, наприклад, на Слобожанщині можна було почути, що пекти паску можна і в Страсну п’ятницю, але бажано до того, як винесуть плащаницю.

Раніше паска готувалася цілу добу, в середу готувалася опара для паски, яку на цілу ніч напередодні Чистого четверга ставили у тепле місце. Процес приготування паски вважався особливим, нерідко всіх виганяли з хати, щоб не заважали тісту та читали молитву. Викидати залишки пасок категорично заборонено. В крайньому разі їх закопували на городі для кращого врожаю.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *