Психологи виділили п’ять технологій зваблення

В ході дослідження, що стосувалося відносин між чоловіком та жінкою, вченим вдалося встановити п’ять стилів флірту.

Джеффрі Хол з Університету Канзасу в результаті дослідження виділив п’ять типів флірту. Для цього вченому довелося проаналізувати поведінку більше 5100 дорослих людей. Основне, що його цікавило, – методи передачі романтичного інтересу.

Отже, ось п’ять стилів флірту:
– Фізичний,
– Традиційний,
– Ввічливий,
– Душевний,
– Грайливий.

Фізичний флірт включає в себе вираз сексуальної зацікавленості в потенційному партнері. Люди, які вважають за краще дану форму флірту, часто швидко переходять до відносин, які зав’язані на сексі і великому емоційному зв’язку.

У ході традиційного флірту вважається, що перший хід повинен зробити чоловік, а жінці не пристало насідати на супутника. Дами, які беруть тут пасивну роль, нерідко в ході дослідження скаржилися на труднощі з залученням чоловічої уваги. Вони рідко самі фліртують або відгукуються на флірт. Традиційні чоловіки найчастіше знайомі зі своїм партнером протягом довгого часу, перш ніж зблизитися. Представники обох статей, що люблять традиційний флірт, схильні до інтровертності і віддають перевагу інтимній обстановці для зустрічей.

Ввічливий стиль флірту припускає фокусування уваги на правильних манерах і несексуальном спілкуванні. Незважаючи на те, що люди, які практикують подібний стиль флірту, меншою мірою схильні піти на зближення і не знаходять флірт чимось привабливим, вони мають повноцінні взаємини.

Душевний флірт заснований на створенні емоційного зв’язку і передачі чистого інтересу. Обидві статі люблять цей стиль.

А от люди, практикуючі грайливий флірт, найчастіше втрачають інтерес до флірту при тривалих відносинах. Між тим, їм подобається сам процес флірту, це підвищує їхню самооцінку. У них рідше трапляються серйозні відносини.

У зв’язку з цим американським дослідженням варто відзначити і роботу німецьких вчених, які довели, що чоловіки і жінки взагалі фліртують по-різному. Якщо у жінок флірт стимулює ще більшу увагу до наявних близьких відносин, то чоловіків прояв інтересу з боку незнайомок навпаки провокує на більш критичний погляд на свою партнерку.

На думку вчених, це відбувається тому, що жінки сприймають флірт як загрозу своїм уже існуючими відносинами, а об’єкт флірту як конкурента свого партнера і проводять заходи щодо захисту відносин.

А за результатами іншого свого дослідження американські учені з Університету Бакнелла в Пенсільванії рекомендують жінкам, які бажають познайомитися з улюбленим чоловіком, говорити тому про свою симпатію прямо, без туманних натяків. Так як шлях до серця чоловіка лежить через прості й недвозначні фрази.

Натяки ж найчастіше ставлять чоловіка в глухий кут. Представники сильної статі переважно не вміють читати між рядків, навіть якщо натяки супроводжуються відвертими жестами.

За даними опитувань, чоловіки краще за все реагують на пропозицію сходити куди-небудь удвох. На другому місці – пропозиція обмінятися номерами телефонів. Лише потім йдуть питання на кшталт: “Які у тебе плани на вечір?”

Так що при спробі жінки продемонструвати чоловікові симпатію невербальними засобами цілком ймовірно, що обранець просто не розшифрує посланого йому сигналу.

Що стосується жінок, то їм відверті репліки також подобаються, хоча для них важливо і те, що у нового знайомого будуть схожі інтереси. А ось жарти типу “твоя сорочка чудово підійде до моєї постільної білизни” їм відверто не подобаються.

Серед безпрограшних варіантів знайомства вчені називають розмову з жінкою про погоду. А найбезглуздішим спосіб – “Ми раніше не зустрічалися?”.

Але те ж дослідження показує, що жінки, які прагнуть до довгострокових відносин, взагалі не люблять поводитися відверто. Така поведінка, на їхню думку, свідчить про прагнення до недовгого роману.

А ось японські вчені, щоб уникнути незручності при першому спілкуванні, радять вимовляти наступне “універсальне вітання”, яке має допомогти відразу встановити емоційний контакт: “У майбутньому році посміємося разом у цей же день”. Але в Європі до такої пропозиції ставляться скептично, вважаючи за краще старі перевірені методи.

tsn.ua