На Закарпатті екологи визначили 10 сміттєзвалищ, які потребують особливої уваги і негайного реагування

Як уже повідомляв Zakarpatpost.net, в Ужгороді відбувся семінар на тему «Практики управління відходами у Закарпатській області», що є складовою проекту з удосконалення управління відходами, фінансованого Європейським Союзом.
Відкриваючи семінар, керівник проекту “Управління відходами – ENPI Схід” Саймон Поу зауважив, що завершальним етапом роботи проекту (за 4 роки) повинен стати конкретний практичний результат – сформована стратегія, яку зможе застосовувати область. “Важливою є співпраця іноземних та місцевих експертів, – наголосив Саймон Поу. –  Міжнародна команда фахівців потребує допомоги закарпатських колег, адже саме вони добре знають специфіку та допоможуть зробити спільно напрацьовану стратегію дієвою”.

Заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Феєр привітав учасників семінару та відзначив, що на ньому присутні представники майже усіх районів області. Посадовець звернувся до колег із проханням надавати усю інформацію у повному об’ємі про те, яка ситуація із проблемою сміття в області. “Це не використовуватиметься для рейтингової оцінки вашого регіону, а слугуватиме для того, щоб максимально ефективно напрацювати ті механізми, які допоможуть нам подолати проблему засмічення краю”, — сказав В. Феєр.

Експерт проекту, президент ГО “Екосфера” Оксана Станкевич розповіла: “Проект розпочався на території Закарпаття у вересні. Ми мали 2 місяці для базового дослідження. Воно включало в себе аналіз  законодавства, соціально-економічного стану на Закарпатті, екологічних проблем і, звичайно, ті практики, які застосовуються сьогодні  щодо відходів. На семінарі я презентую те, що було вже зроблено. Надалі іноземні фахівці допомагатимуть нам розробити і розвивати стратегію щодо поводження з відходами. Мова буде йти про принципи збору й утилізації відходів, але будемо торкатися і ефективної моделі фінансування. Мова сьогодні йде не тільки про те, де взяти джерело фінансування, а про те, яким чином забезпечити всю систему управління відходами, аби вона була самодостатньою. Крім того, слід визначити моделі роботи, які забезпечать  рентабельність. На сьогодні ця діяльність — збиткова. Обов’язково залучатимемо громади, без яких вирішити це питання  неможливо.

На сьогодні я визначала 10 сміттєзвалищ, які потребують особливої уваги і негайного реагування. Вони вичерпали свій ресурс, але туди все ще звозяться відходи, вони становлять небезпеку для зовнішнього середовища. Більшість (3 сміттєзвалища) — у Тячівському районі, 2 — в Ужгородському”.

Довідка: Проект “Управління відходами — Європейська програма добросусідства і партнерства Східний регіон” має на меті сприяння країнам-партнерам в їхніх зусиллях щодо зниження ризиків, що виникають через неналежне управління відходами, що в свою чергу створює небезпеку забруднення довкілля для населення і для природних ресурсів, шляхом співпраці з країнами-партнерами в регіоні.

Ужгородський прес-клуб