Віктор Балога: Першочергове завдання – забезпечити нормальні умови проживання мешканцям Солотвина

Забезпечити нормальні умови життєдіяльності мешканців Солотвина та виконати заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня у цьому населеному пункті. Відповідні рішення ухвалені 2 вересня на засіданні міжвідомчої наради з питань врегулювання ситуації, що склалася на ДП “Солотвинський солерудник”.
У заході взяли участь Голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида, Голова Закарпатської облради Іван Балога, перший заступник Міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко, представники Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства фінансів, Міністерства аграрної політики та продовольства, Національної академії наук України, селищної ради та громади смт. Солотвино.

Як зазначив Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, питання недопущення виникнення техногенної катастрофи в селищі Солотвино та відновлення функціонування алергологічних лікарень перебуває на контролі Президента України Віктора Януковича.

Цього року за ініціативи МНС питання ліквідації наслідків цієї надзвичайної ситуації неодноразово розглядалося на засіданнях Уряду та Державної комісії з питань техногеннно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Нині першочергове завдання – забезпечити нормальні умови проживання мешканців Солотвина, відселивши їх з карстонебезпечних зон на території, що максимально наближені до цього селища.»

За словами Голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Ледиди, основна робота з вирішення соціального питання Солотвина завершена.

«Закарпатська влада за два місяці виконала роботу, яка, зазвичай, забирає 2 роки. Вже визначена ділянка, де будуть зводити будинки; розроблена проектно-кошторисна документація. З вівторка, 6 вересня, починаємо будівельні роботи. »

Нині ухвалено рішення про зведення житлового масиву для відселення мешканців Солотвино поблизу с. Теребля, де планується будівництво шахти та підземних відділень алергологічних лікарень. Вже виготовлено пакет проектно-кошторисної документації на будівництво школи на 330 навчальних місць, дитячого садочку на 140 місць, інженерних мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання та доріг.

Як зазначив директор департаменту Мінагрополітики Олександр Куць, спільним наказом Мінагрополітики та Мінфіну було затверджено профінансувати на 30 млн. грн.. заходи з ліквідації наслідків затоплення шахти №9 та аварійного ствола №8 Солотвинського солерудника.

Цих коштів недостатньо для завершення робіт, тому Міністерство проситиме Уряд передбачити у державному бюджеті на 2012 рік додаткове фінансування подолання наслідків надзвичайної ситуації.

Крім того, визначено, що 14 вересня відбудеться міжвідомча нарада за участі керівництва МНС, Мінагрополітики, МОЗу, Мінфіну, Мінекономіки та Закарпатської обладміністрації для визначення подальшої стратегії будівництва соляних шахт та алергологічної лікарні, повідомили zakarpatpost.net  у прес-службі МНС.

Comments are closed.