На Закарпатті подешевшали овочі та фрукти, але здорожчали яйця, м’ясо та алкоголь

Індекс споживчих цін (інфляції) по Закарпатській області у серпні 2011 року порівняно з липнем 2011 року склав 99,9%, по країні – 99,6%; за січень-серпень п.р. до грудня 2010 року – відповідно на 102,9% та 104,1%. Про це Закарпаття онлайн повідомили в Головному управлінні статистики в Закарпатській області.

Цінова ситуація на споживчому ринку області у серпні 2011 р. порівняно з липнем позначилася здешевленням продуктів харчування та безалкогольних напоїв на 0,8%. Найбільше, на 29,8% подешевшали овочі. Крім того, на 5,0% стали дешевші фрукти.

Однак, яйця подорожчали на 9,1%, м’ясо та м’ясопродукти – на 3,6%, олія – на 2,5%, сир та м’який сир (творог) – на 2,3%, масло вершкове – на 2,0%.

На алкогольні напої та тютюнові вироби ціни зросли на 3,3%, в т.ч. алкогольні напої – на 5,2%, тютюнові вироби – на 0,4%.

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,8, внаслідок подорожчання квартирної плати.

Зростання вартості послуг залізничного пасажирського транспорту та палива і мастил на 0,4% призвело до подорожчання послуг транспорту в цілому на 0,2%.

У сфері охорони здоров’я зросла вартість фармацевтичної продукції, медичних товарів і обладнання та амбулаторних послуг на 0,2%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла подорожчали на 0,2% внаслідок зростання цін на меблі, предмети обстановки та інші види покриттів для підлоги, домашнього текстилю та побутової техніки.

Незначно, на 0,4% подешевшали аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації.

На 0,7% стали дорожчі послуги ресторанів та готелів.

zakarpattya.net.ua