Падіюн: У новий навчальний рік під новою назвою
Закарпатський обласний Палац дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» – саме так від тепер називається колишній Палац дітей та юнацтва (який раніше був у підпорядкуванні не області, а Ужгорода).
Новий навчальний рік сьогодні, 10 вересня, відкрили зі святковим концертом, виставками робіт вихованців «Падіюну». Розпочали святкування із танцювального флешмобу від колективу «Корпорація друзів» – близько 50 учасників станцювали перед будівлею Палацу кілька елементів із танців різного стилю. Далі все продовжувалось вже у залі – гуртки представили глядачам пантоміму, свої найкращі танцювальні, вокальні та інші не менш цікаві номери.
Ми розпитали директорку оновленого «Падіюну» Світлану Ганущину щодо майбутніх перспектив Палацу.
– Що змінилось після того, як «Падіюн» віддали в обласне підпорядкування?
– Закарпатський обласний – це вже говорить про те, що наші можливості розширюються. Ми починаємо працювати на всю область. І стаємо закладом художньо-творчого розвитку. Основною нашою ціллю буде пошук обдарованих дітей, талановитої молоді, надання їм нових можливостей та розвиток їхніх здібностей.
– Ці зміни все ж передбачають лише інше джерело фінансування чи будуть ще якісь нововведення?
– Я не думаю, що це лише фінансові зміни. Хоча ми дуже сподіваємось на них, бо сама будівля потребує ремонту. Але ми, як колектив творчий, більше думаємо про свою роботу, про творчість, про наших дітей, а не про матеріальне.
– Яким чином будуть долучатися талановиті діти області до навчання у ваших гуртках?
– Це будуть й інформаційні акції, а також відкриття нових філій по всій області. Ми вже розпочали цю роботу. Сьогодні вже маємо невеличку філію у Перечині і у школах та інших закладах Ужгорода. Також, я думаю, нашою роботою буде створення нових фестивалів – ми вже запланували новий Обласний вокальний фестиваль, маємо вже традиційний Всеукраїнський фестиваль танців, який продовжимо і намагатимемось якомога більше колективів з нашої області долучати до нього.
– Тобто традиції «Падіюну» збережуться?
– Так, у нас залишаються традиційні заходи, є й нові, але я думаю, хай вони залишаться у секреті, щоб це було цікаво.
– Чи подорожчає навчання у гуртках у новому навчальному році?
– Навчання у нас є безкоштовним, але існує таке поняття, як благодійні внески батьків. Тому що, до прикладу, танцювальні колективи потребують значного фінансування на пошиття костюмів, виїзди на фестивалі і конкурси тощо. У нас є близько 3500 обдарованих дітей, тому самотужки ми не в змозі справитися із цими витратами.
– Що для «Падіюну» означає сьогоднішнє свято?
– Нам дуже приємно, що розпочинаємо новий навчальний рік не з чистого листка, а з традиціями, які були у нашому закладі, а також з нашим ім’ям — ПАДІЮН, з тим колективом, що у нас працював і все це допомагатиме нам у роботі.