Закарпаття: Міський голова Ужгорода закликав громадських активістів до співпраці

Із учасниками акції, яка мала мету наголосити на потребі збереження і відновлення історичного обличчя Ужгорода, зустрівся Віктор Погорєлов. Ініціативна група передала мерові петицію із підписами городян, яка містить вимоги визначення історичного центру Ужгорода охоронною зоною. Міський голова зауважив, що підтримує цілі небайдужих ужгородців й акцентував, що так само мріє бачити Ужгород доглянутим європейським містом. Відтак закликав учасників акції, котрі зібралися перед мерією й переймаються архітектурою, долучитися до активних дій – до прикладу, прикласти руки до облаштування куточків у центрі міста, як то альпінарію, близь жупанату тощо.

У коментарі телеканалу “1+1” мер, відповідаючи на питання про те, чи поставив він свій підпис під петицією, сказав: “За ці речі я поставив свій підпис під рішеннями виконкому та сесії міської ради – документами, котрі й регулюють ці питання, і вважаю це більш значущим. Думка міської влади і громади – одна. Але ми нині живемо в такому правовому режимі, що потрібні більш суворі дії до тих, хто не бажає дотримуватись правил. Чимало людей, котрі в історичному центрі зробили те, проти чого ви виступаєте, мають дозволи на вивіски чи то реконструкції, і ми зараз чекаємо, доки строк дозволів збіжить, аби поставити нові вимоги. Адже просто так все ламати – означає діяти не в правовому полі, а ми маємо працювати лише в ньому”.

Віктор Погорєлов зазначив, що міська влада переглядає механізм врегулювання архітектурних справ, до прикладу, жорсткіше контролюватиме встановлення вивісок в історичному центрі. Так, як уже повідомлялося, Віктор Погорєлов має намір разом з головним архітектором міста Олександром Шебою розробити нові підходи щодо рішення цієї проблеми, адже місту потрібен дієвий механізм збереження і відновлення історичного обличчя Ужгорода. Водночас місто працює над підготовкою до затвердження Генплану – документ, зокрема, визначатиме зони, в котрих заборонена забудова, як то сквери.

Своєю чергою, Олександр Шеба наголосив, що дуже радий, що до справи збереження архітектурного обличчя Ужгорода долучається громадськість і дуже розраховує на її допомогу, зокрема, щодо просвітницько-інформаційної кампанії. Архітектор навів приклад першого вдалого кроку: знято кричущу вивіску з аптеки на Корятовича, з приводу якої обурювалися  громадські активісти, триває робота щодо вивіски мережі “Алло” в центрі.

Пан Шеба нагадав, що Ужгород вже має нове Положення про встановлення вивісок в місті, і попросив активістів допомогти в донесенні до рекламників і підприємців змісту вимоги, аби вивіски не псували історичний центр. “Недолугі яскраві вивіски, які займають половину фасаду, недоречна, я б сказав, ідіотська, заміна столярки – усі ці речі в центрі міста мають стати немодними. Людина має соромитися робити таке. Як боролися з курінням в Америці – курити там стало немодно… Так само і в нас має бути, й кожен власник історичної будівлі повинен розуміти, що добре відреставрована будівля – вона цінніша, ніж отака “реконструкція””, – зазначив архітектор.

Громадські активісти виголосили й відозву до міської влади, в котрій висловлюють невдоволення молодіжною політикою. Мер вислухав молодь, охоче прийняв від них текст з пропозиціями й закликав активніше долучатися до міського життя. Він наголосив, що завжди відкритий до спілкування і співпраці й чекає на цікаві ініціативи – до прикладу, щодо заходів до Дня міста.

Що ж до імпровізованої фотовиставки, яку підготували активісти зі старих і сучасних світлин Ужгорода, то вона потребу збереження обличчя міста унаочнюватиме для всіх депутатів і працівників міськради та відвідувачів адмінбудинку мерії: стенди з фото стоять у фойє, – повідомили zakarpatpost.net у прес-службі міської ради.

zakarpatpost.net