Закарпаття: У Берегові 48-й раз відбудеться міжнародний фестиваль BEREG FEST

25 вересня у м.Берегово на Закарпатті відбудеться щорічний фестиваль BEREG FEST. Рік тому фестиваль оновив свій формат і осучаснився.
Про це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповів Володимир Гвоздьо, координатор оргкомітету фестивалю, керівник студії «ARTREK», – інформує власкор ЗІКу.

У програмі – урочиста хода з вершниками, лицарями, духовим оркестром з мажоретками, яка розпочинатимуться у центрі Берегова. Минулого року у цій події взяли участь понад 400 осіб. Ще одна атракція, яка особливо тішить гостей фестивалю, – символічне чавлення нового врожаю винограду у винних діжках дівчатами босоніж. За словами Володимира Гвоздя, фестиваль матиме 11 майданчиків. Працюватиме угорський гостинний двір, де проходитимуть кулінарні майстер-класи: приготування гурки від гечанських гентешів, леквару від майстрів Берегівщини. Підтримано ініціативу ужгородських петанкістів – у програмі турнір з петанку на кубок «BEREG FEST».. Насичена і концертна програма. Хедлайнер – Руслана. Крім того, виступатимуть гурти «Точка кипіння», «4исла», «Чорний клєвєр», «Elanor» та інші Відбудуться також шаховий турнір та фінал кубку Берегівського району з футболу.

Традиційним є також благодійний мистецький аукціон, у 2010 р. на ньому зібрали більше 30 тис.грн., які були порівну розділені між дитячими будинками Берегівщини.

Сам фестиваль можна буде також побачити з висоти пташиного польоту. «Повітряна куля підніматиме охочих на символічні 48 метрів, – зазначив Володимир Гвоздьо. – Ще один символічний задум – за 48 годин до початку фестивалю розпочнеться інтернет-марафон, під час якого інформуватимемо усіх про підготовку та події BEREG FEST 2011.

Цьогорічна новація фесту – власна сувенірна продукція. Про неї детальніше розповів Андрій Зубенко, ужгородський художник, майстер кераміст, автор фестивальної колекції сувенірів з кераміки. Він продемонстрував глиняні окарини (музичний інструмент з глини), дзвіночки, підсвічники, магнітики, медальйони, солянки, кулончики, які зможуть на пам’ять придбати гості фесту. Крім того, підготовано авторську колекцію футболок (їх дизайн розробив друг фестивалю журналіст і професійний дизайнер Олександр Попович). Серед виробів з кераміки є коник, розписаний традиційним гуцульським орнаментом.

Довідка.

Фестиваль «BEREG FEST» було започатковано у 1963 році у рамках святкування днів добросусідства між Українською РСР та Угорщиною, як фестиваль «Дружба без кордонів», тодішнім керівником Берегівщини Миколою Семенюком. Протягом майже п’яти десятиліть фестиваль кілька разів змінював формат та місце проведення. У 2010 році з ініціативи голови Брегівської РДА Ігора Свища та за підтримки Брегівської районної ради у основу його формату було покладено принцип відкритої участі, а головною ідеєю стало відродження давніх народних традицій краю. Разом з тим фестиваль отримав нову назву, символіку та оновлену програму.

zik.ua