Закарпаття: В Хусті осв’ятили новий храм

У неділю, 18 серпня, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії преосвященний владика Мілан освятив новий храм в Хусті – храм Преображення Господнього. На святкову літургію прийшло чимало святих отців, тисячі вірників. На запрошення Хустського міського голови Володимира Кащука та громади міста на святковий захід завітав і голова обласної ради Іван Балога.
Нині в місті є чимало християнських конфесій і всі вони мирно співіснують і славлять Бога. Про це свідчить і будівництво нових церковних споруд. Настоятель храму отець Володимир розповів, що землю під храм Преображення Господнього виділили ще у 1993-ому році, а будівництво розпочалося п’ять років тому – тоді заклали перший камінь та освятили хрест. Ще й сьогодні залишилося завершити зовнішні роботи, провести благоустрій території, але вірники разом із протоієреєм Володимиром, безмежно радіють з того, що дочекалися своєї нової церкви. Гроші для спорудження церкви збирали всією громадою. Особливу вдячність у побудові нового храму святі отці адресували міському голові Хуста Володимиру Кащуку.

Владика Мілан відзначив, що освячення церкви – особлива подія. «Цей храм стане сакральним приміщенням, місцем, де збиратиметься спільнота вірників, щоби стати одним серцем, однією душею. Це завершення благородної справи, розпочатої п’ять років тому. Люди жертвували для будівництва нового храму, так що я з великою радістю освятив храм Преображення Господнього».

Голова обласної ради Іван Балога зауважив, що будівництвом храмів на Закарпатті ми доводимо – це край, де поважають релігію, плекають традиції. «В одному з мікрорайонів Хуста з’явилося місце, де будуть проповідувати Слово Боже, де проводитимуть служби, хреститимуть діток. На це храмове свято приїхали представники різних конфесій. Такі події об’єднують наш край, об’єднують нас на вирішення складних питань. Взаємодопомога та духовність – це ті речі, які допомагають нам у складні часи. Церква продовжує розвиватися, і свідченням того є факт, що нашому краї практично нема релігійних конфліктів», – констатував Іван Балога.

Міський голова Володимир Кащук радіє з того, що храм відвідує молодь разом з старшим поколінням. «Як міський голова ставлюся з підтримкою та повагою до всіх релігійних конфесій. Сьогодні храм став ще одним духовним місцем для громади Хуста. Цей мікрорайон віддалений від центра міста, від кафедрального собору і громада хотіла тут звести храм. Чимало благодійників долучилися до сьогоднішнього свята. Значний вклад вніс і міністр МНС Віктор Іванович Балога. Громада Хуста вдячна всім благодійникам за пожертву».

Настоятель храму, протоієрей Володимир, з благословення владики Мілана відзначив всіх тих, хто долучався до будівництва архієрейськими грамотами та церковними відзнаками. Серед інших архієрейською грамотою нагородили Віктора Балогу, а орденом Андрея Бачинського III ступеню – Володимира Кащука.

Прес-служба облради