У Чехії знову заборонили дипломи ЗакДУ

Адвокатська палата ЧР сказала «стоп» сумнівним, з її точки зору, дипломів деяких іноземних вузів і прийняла рішення, що їх власники не можуть в Чехії стати помічниками адвокатів.

Як повідомляють, стаж помічника є необхідним ступенем в кар’єрі адвоката. Палату, в першу чергу, не влаштовують дипломи Закарпатського державного університету в Ужгороді, Панєвропейського інституту та факультету зі словацького міста Сладковічов.

“Закон наказує нам стояти на сторожі якості юридичної освіти. Ми не можемо собі дозволити довірити клієнта в руки того, в кому немає впевненості, що він знає чеське право”, – так обгрунтувала позицію Палати її прес-аташе Іва Халоупкова.

Виходом для порушених осіб є підвищення освіти на чеських юридичних факультетах, тільки після цього їх заяви про вступ до Адвокатську палату будуть розглядатися індивідуально.

Раніше ми повідомляли про вердикт обласного суду міста Пльзень, який скасував нострифікацію дипломів 25-ти випускників празького відділення Закарпатського державного університету, які отримали юридичну освіту.

Їх апеляції успіху не мали. Рішення Адвокатської палати ЧР, напевно, спирається на цей вирок суду.
 
zakarpattya.net.ua