Директор “Падіюну”: Бути хорошим директором – зовсім не легко

Директор «Падіюну» Світлана Ганущина про буденне життя, сповнене творчості.

– Чим сьогодні живе цей заклад? Адже багато років поспіль саме ПАДІЮН вважають кузнею талантів.

«ПАДІЮН» – це країна дитячої радості, творчості, розкриття можливостей, талантів. У палаці панує атмосфера дружби, співпраці, відкритості і взаємопідтримки, де кожен педагог і вихованець почуває себе, як удома.

«ПАДІЮН» – це багата історія, це традиції, здобутки, перемоги. Саме в стінах нашого закладу починали свій професійний та творчий шлях багато відомих людей нашого краю.

– Чи легко бути директором справжнього палацу?

Взагалі директором бути просто, хорошим директором – згодна, нелегко, але не це головне. Важливо у цьому випадку відчувати своє покликання, працювати для дітей і заради дітей. І дуже важливо прагнути бути Людиною.

– Нещодавно у вас відбулися зміни – перехід з міського в обласне підпорядкування. Як у зв’язку з цим змінилися плани в організації діяльності?

Так, ми саме на етапі планування своєї діяльності у статусі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості, адже обласний позашкільний заклад – це розширення наших можливостей, завдань, планів. Ми переконані, що у новому статусі будемо більш цікавими, різноманітними, впливовими.

Створено багато нових гуртків, чимало дітей займається в позаурочний час. Ми спостерігаємо тенденцію зростання свідомості батьків, а також дітей і молоді у прагненні отримувати додаткові знання, цікаво і змістовно проводити вільний час. У цьому навчальному році ми зберегли контингент дітей, прийшло чимало нових гуртківців, відкрито нові творчі об’єднання художньо-естетичного напряму. У наших планах також відкриття філіалів на базі освітніх закладів області.

– Чи можуть тут займатися діти, які вчаться у другу зміну?

Двері нашого закладу відчинені для всіх бажаючих з 9-ї ранку до 21-ї вечора і без вихідних.

– Які заходи, окрім гурткової роботи ви проводите?

«ПАДІЮН» – це справжня модель країни дитинства, в якій кожен може спробувати і розкрити себе в різних соціальних ролях: парламентаря, менеджера, актора, художника, дизайнера, спортсмена, еколога. Тому значною часткою в житті нашої країни є організація та проведення різноманітних заходів: конкурсів, концертів, виставок, змагань, шоу-програм, променадів, театральних постановок, музично-літературних вечорів, обрядових дійств.

Тільки від початку цього навчального року ми вже провели такі масштабні заходи, як: свято відкриття навчального року, гала-концерт переможців Всеукраїнських конкурсів та фестивалів, концерти до Дня міста, Дня музики. В рамках проекту «Дружба Словаччина-Україна» наш колектив представляв Україну в м.Рожнява (Словаччина).

Днями у місті Львові отримає свою нагороду переможниця 39-ої Міжнародної дитячої художньої виставки в Чеській республіці вихованка студії образотворчого мистецтва ім. З.С.Баконія Габріелла Деренак.

Ще в жовтні місяці ми плануємо провести: конкурс міні-міс «Чарівна перлинка 2011», ІІІ  Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії «ПАДІЮН-ЕВРО-ДАНС».

 Тетяна Шімон

http://www.mukachevo.net/