Чи хочуть ужгородці знати, чим займаються депутати на сесіях?

Високим рівнем довіри до влади наша країна похвалитися не могла ніколи. Насправді повірити в обіцянки політиків пересічного українця змусити не так легко, однак можна тримати їх в курсі того, що відбувається у сесійних залах.

До прикладу, ужгородські депутати вирішили вдатися до такого самоконтролю:на пленарне засідання останньої сесії Ужгородської міської ради виносився проект рішення про депутатський звіт.

Як прокоментував секретар ради Віктор Щадей, «…був підготований проект рішення, що передбачає депутатський звіт – до кінця року депутати мають розповісти своїм виборцям про рішення, які приймали. На сесії виникла дискусія – чи доречна спеціальна форма звіту, котра деталізуватиме те, що зробив депутат. Врешті, у сесійній залі дійшли компромісу й затвердили звітування, утім, залишивши депутатам самим обирати форму звіту. Депутатські звіти оприлюднюватимуться в газеті “Ужгород” та на сайті міськради, всі городяни зможуть з ними ознайомитись.»

На питання «Чи будете читати звіти і чи цікаво Вам, які рішення приймають депутати?» ужгородці відповідають неоднозначно.

Роман, ужгородець: «Не знаю, кому це потрібно. Я, наприклад, взагалі газети не читаю, тим більше якісь там звіти. Нехай як хочуть, так і голосують, аби нормально жити було у місті.»

Галина, ужгородка: «Цікаво буде почитати, якщо там будуть правду писати. Їхня робота, депутатів, – все одно за закритими дверима. Надрукувати звіт у газеті – це не значить бути чесним із простими людьми».

Петро, ужгородець: «Ну, особисто я часу на газети не маю, але ідея хороша. А взагалі ліпше би просто людей пускали на сесії. Хоча можуть і не посвячувати усіх у свою роботу, а просто добре її робити».

Як саме звітуватимуться, депутати ще вирішують. У поданому на розгляд проекті рішення було передбачене детальне звітування депутата за різними показниками: відвідуваність ним пленарних засідань, кількість поданих проектів рішень, підготованих депутатських звернень та запитів тощо. Утім, депутати Ужгородської міськради прийняли рішення без додатків, які визначали детальну форму звіту. Тобто, депутати звітуватимуть, але в який спосіб і наскільки детально – визначатимуть самі. Тож, чи буде це кроком до людей, чи черговою формальністю – покаже час.

Олександра Берегова

http://karpatnews.in.ua/