Закарпаття: афера на 310 тисяч гривень не вдалася

[Total: 0    Average: 0/5]

Вантаж транспортувався з Сербії в Україну, а саме — 370 електричних водонагрівачів, заявлена вартість яких становила майже 15 тисяч євро.

Нещодавно у Чернівцях відбулася двостороння робоча зустріч керівників митних служб України та Румунії, в ході якої обговорено питання підвищення ефективності протидії контрабанді та досягнуто домовленість щодо обміну інформацією по вантажному напрямку. Як результат, наразі пришвидшено перевірки на кордоні та забезпечено процес якісного документування правопорушень.

Блискавичний приклад тому – викриття афери із заниження митної вартості вантажу, що мав місце минулими вихідними. В зону митного контролю пункту пропуску «Дякове» з боку Румунії заїхала вантажівка під керуванням водія однієї з українських транспортних фірм.

Вантаж транспортувався з Сербії в Україну, а саме — 370 електричних водонагрівачів, заявлена вартість яких становила майже 15 тисяч євро.

Однак, під час аналізу, наданих до митного оформлення документів на вантаж, у митників виникли сумніви щодо їх автентичності. У зв’язку з цим було прийнято рішення провести додаткову перевірку.

Відтак, чопські митники спільно з румунськими колегами швидко з’ясували, що реальна вартість вантажу удвічі перевищує задекларовану, тобто становить понад 310 тисяч гривень.

Факт представлення митному органу   документів, що містять неправдиві дані щодо вартості товарів, задокументовано згідно положень статті 352 Митного кодексу. На склад митниці для зберігання до рішення суду, крім водонагрівачів, як засіб їх незаконного переміщення в Україну, передано і напівпричіп, вартістю 110 тисяч гривень.

Прес-служба Чопської митниці

Comments are closed.