Повітряні змії літали над Хустом

Гарного сонячного недільного дня 30 жовтня 2011 року на хустському міському стадіоні «Карпати» було людно – тут проходив фестиваль «Шаркань-шоу 2011».

У святі повітряних змів, яке проводилось між командами шкіл міста Хуст, взяло участь понад 60 учнів міських шкіл.

На майстер-класі, який проводився напередодні, 24 жовтня, в Хустському міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді (ХМЦНТТУМ), всі бажаючі вчилися виготовляти об’ємних, пласких і експериментальних повітряних зміїв. Саме в цих категоріях і проходив конкурс, адже за умовами необхідно було не тільки виготовити повітряних зміїв власними руками, але ще й запустити їх у повітря. А долетіти до фінішу змій повинен з найвищим кутом підйому. За цим слідкували професіонали – Олександр Погребняк, який спеціальним пристроєм “кутоміром” вимірював кут підйому повітряних зміїв, а також давав стендову оцінку (зовнішній вигляд виготовленого повітряного змія) виробам учасників, Золтан Енеді, Василь Штефуца, Оксана Головко та секретар змагань – Іванка Мельник. Склад журі очолив Василь Мочарник, начальник управління освіти, релігій та у справах національностей.

Як зазначила директор ХМЦНТТУМ Олександра Пригара, метою фестивалю є: організація змістовного дозвілля для дітей та юнацтва, пошук нових форм проведення масових заходів і свят, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, зростання спортивно-технічної майстерності учнівської молоді, популяризація та пропагування подальшого розвитку і вдосконалення науково-технічної творчості, залучення дітей та юнацтва до участі в різних масових заходах і змаганнях, а також спілкування й обмін досвідом. На фестиваль своїх вихованців привели вчителі трудового навчання та керівники гуртків технічного спрямування. Надзвичайно переживали за дітей батьки, які також своє дозвілля провели на стадіоні.

Грамотами за підписом міського голови, підготовленими управлінням культури, молоді і спорту, було нагороджено переможців за номінаціями:

“Об’ємні повітряні змії”

І місце – Віталій Синевич, вихованець авіамодельного гуртка ХМЦНТТУМ, керівник Василь Штефуца,
ІІ місце – Іван Чопей, вихованець авіамодельного гуртка ХМЦНТТУМ, керівник Василь Штефуца,
ІІІ місце – Даніель Січ, учень ЗОШ №4, керівник Євгеній Лучкевич.

“Пласкі повітряні змії”

І місце – Михайло Рішко, вихованець авіамодельного гуртка ХМЦНТТУМ, керівник Василь Штефуца,
ІІ місце – Валерія Маєр, учениця ЗОШ з угорською мовою навчання,
ІІІ місце – Ганна Чопей, учениця ЗОШ №4, керівник Євгеній Лучкевич.

“Експериментальні повітряні змії”

І місце – Микола Бородачов, учень ЗОШ №5,
ІІ місце – Наталія Четова, учениця СШ №3.

Також грамотами нагороджено:

“кращого конструктора” – Віктора Лазурко, вихованця авіамодельного гуртка ХМЦНТТУМ, керівник Василь Штефуца,

“кращого змієвода” – Дмитра Гунько, учня СШ №6,

а “за волю до перемоги” відзначено Юлію Шекету – ученицю ЗОШ з угорською мовою навчання, Яну Росоху – ученицю НВК №1 та Степана Лучку – учня ЗОШ №4.

У загальнокомандному заліку місця розподілились так:

І місце – команда Василя Штефуци, керівника авіамодельного гуртка ХМЦНТТУМ,
ІІ місце – команда ЗОШ №4, керівник Євгеній Лучкевич,
ІІІ місце – команда Олександри Пригари, директора Хустського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Батьки і діти висловили слова щирої вдячності за організацію такого видовищного заходу управлінню освіти, релігій та у справах національностей, Хустському міському центру науково-технічної творчості учнівської молоді, управлінню культури, молоді і спорту та дирекції стадіону “Карпати” міста Хуст.

zakarpattya.net.ua