Закарпатдержрибохорона підбивала підсумки діяльності за минулий місяць

В жовтні місяці рибоохоронна робота інспекторського складу Закапатдержрибоохорони була направлена на дотримання режимних обмежень пов’язаних з нерестом струмкової форелі та підготовчими заходами до зимового періоду 2011-2012рр.

Підведення підсумків роботи співпало з приїздом на Закарпаття директора департаменту Держрибагенства України п.Литвиненко В.О. Необхідно зазначити, що починаючи з часу створення окремого управління рибоохорони в нашому краї (2007р.), це перший візит посадовця такого високого рангу з рибного господарства на Закарпаття.
 
В ході роботи п.Литвиненко В.О. ознайомився з окремими специфічними питаннями рибної галузі на Закарпатті при цьому відмітивши значну роботу інспекторського складу на керівництва Закарпатдержрибоохорони щодо принциповості у відстоюванні інтересів держави. Директор департаменту також з зацікавленням вислухав пропозиції і побажання інспекторів щодо проекту Закону України Про аквакультуру(обговорення якого наразі проходить) та результати напрацювань в Програмі відтворення лососевих видів риб в басейні р.Тиса.
 
Щодо результатів інспекторської роботи, то за жовтень 2011 року у взаємодії з працівників адміністрацій природо-заповідного фонду Закарпаття, інспекторами екологічної інспекції в Закарпатській області викрито 159 порушень, з яких 8 випадків – за ст.. 85 ч.4 КУпАП (браконьєрство, грубе порушення правил рибальства). В одному випадку за матеріалами проведених розрахунків по збитках, справу направлено для порушення кримінальної справи за ст.249 ККУ (загальна сума нарахованих збитків склала 3 400 грн., стягнуто – 2 600 грн.)
 
За рішеннями інспекторів до адміністративної відповідальності притягнуто 107 порушників на суму 8 755 грн., судами винесено постанови у 5 випадках на загальну суму в 170 грн. Через державну виконавчу службу та добровільно з порушників стягнуто в бюджет країни у 173 випадках 7 140 грн. штрафу. В ході рибоохоронних рейдів вилучено 17 заборонених засобів та затримано 3 кг. риби.
Проведено також значну роботу в питаннях легалізації суб’єктів господарювання рибної галузі в рамках підготовки Програми розвитку рибного господарства в Закарпатській області.
Джерело: Закарпатдержрибохорона