Міжгірські умільці дали “металобрухту” нове життя
Міжгірському професійному ліцею майже немає рівних на теренах Срібної землі серед навчальних закладів даного типу. Досить сказати, що саме майстер виробничого навчання, член Національної спілки народних майстрів України Володимир Глеба єдиний з усієї неньки-України представляв її, демонструючи майстер-клас з різьби по дереву, всеціло зачарувавши своєю майстерністю широкий загал інженерно-професійного представництва столиці РФ — Москви.
Сьогодні тут навчають основам 12 ліцензійних робітничих професій. Із них, за словами директора ліцею Василя Маринця, половина є інтегрованими. Тобто, ліцеїсти, крім основної здобувають знання ще з 2-3 суміжних професій. Серед них найбільш шанованою у молодих горян є слюсар з ремонту автомобілів, яку упродовж десяти років здобули більше 300 випускників відомого в краї навчального закладу. Нині, приміром, на трьох курсах автосправу вивчають 87 ліцеїстів.
Нещодавно, до прикладу, відбулась урочиста лінійка учнівського і викладацького складів ліцею, на якій по-святковому відзначено успіхи майстрів виробничого навчання з автосправи та юних здобувачів професії автослюсаря з ремонту автомобілів. Торжество і урочистість важливому заходу додали хвилюючі виступи директора ліцею Василя Маринця та голови ради учнівського самоврядування Марії Ледней, а також святковий молебень, який провів о. Олександр Славець, котрий освятив трудовий доробок багатьох присутніх, які дали життя колишній розвалюсі ЗАТ “Карпатський горизонт” — мікроавтобусу “Івеко”, котрий придбали за позабюджетні кошти за ціною металобрухту.
Майстри виробничого навчання Віталій Дунаєв, Іван Грига, Микола Чулан ахнули, коли побачили притягнуту на подвір’я ліцею купу металобрухту… А дехто злостиво посміхався, з презирством розглядаючи цей непотріб. Зваживши всі “за” і “проти” вони таки наважились вдихнути життя у це залізяччя: по крихті збирали кошти на запчастини. Деякі виготовили своїми руками. І так крок за кроком йшли до заповітної мети — здати в експлуатацію мікроавтобус марки “Івеко” на 16 посадкових місць. Що й відзначено на урочистій лінійці навчального закладу, а краплі святої води убережуть це диво-творіння людських рук від усього злого і недоброго.
Відновлювально-ремонтні роботи розгорнулись з особливою силою після того, як старший майстер ліцею Петро Новак ознайомив ремонтників Івана Григу, Віталія Дунаєва та Миколу Чулана, а також їх добровільних помічників — учнів 25 та 35 груп Віталія Теслевича, Василя Больбана, Романа Пиринця та Михайла Плеця, які всіма фібрами душі “прикипіли” до обраної професії, з проектом і їх кошторисом.
Непомітно минав час… І ось краплі святої водички під бурхливі оплески учасників урочистої лінійки вкрили мікроавтобус, що ніби з конвеєра зійшов. За цієї події вчорашнім “доброзичливцям” аж ніяково стало.
А вищезгадані майстри виробничого навчання і їх помічники-ліцеїсти були відзначені подяками дирекції ліцею та грошовими преміями. Адже зібраний їх руками мікроавтобус — це вагомий вклад у зміцнення матеріально-технічної бази ліцею і що особливо важливо — ще й чудовий навчальний засіб. До речі, про цей успіх юних автослюсарів і їх наставників вже заговорили на теренах Срібної землі. Адже це єдиний випадок, коли ліцеїсти за поєднання теорії з практикою власними руками зібрали практично з нічого автомобіль і дали йому путівку в життя. Їх творча робота є свідченням того, що ліцеїстам і майстрам виробничого навчання на наявній матеріально-технічній базі по плечу виконувати будь-які роботи з ремонту автотранспорту як вітчизняного, так і іноземного виробництва на основі новітніх технологій.
З огляду на це, а також за широкого впровадження інноваційних форм та методів навчання і виховання майбутньої робітничої зміни, в освітніх і владних колах району і області варто би серйозно подумати над тим, як у подальшому зміцнити матеріально-технічну базу ліцею на основі співпраці з деякими трудовими підрозділами краю, які дихають на ладан. Від цього усі були б тільки у виграші.