Закарпаття: На Міжгірщині відкрили реабілітаційний центр для ведмедів. ФОТО

Центр має двох чотирилапих пацієнтів. До нових умов життя тут звикають семирічний самець та трирічна самка.
Ведмедицю привезли аж з Харкова – не піддатлива дресируванню, вона стала не потрібною місцевому цирку. А 300-кілограмовий самець мешкав на Рахівщині, у приватному господарстві. Його маже ніколи не випускали з кількаметрової клітки.

 

 

 

 

 

 

Про це, відкриваючи найбільший в Європі, закарпатський, реабілітаційний центр для бурих ведмедів, повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський.

В урочистому відкритті центру у вівторок, 13 грудня, взяли участь також очільник Закарпаття Олександр Ледида, директор департаменту природно-заповідної справи Віктор Канцурак, керівник Міжгірщини Василь Щур.

– Ведмеді довго навіть з клітки боялись виходити, – згадує про перші дні життя клишоногих у центрі його керівник Ярослав Бундзяк. – Нам їх рибою доводилось виманювати. Але вже по-тихеньку освоюються, звикають до природних умов життя.

А умови життя в реабілітаційному центрі для бурих ведмедів навіть кращі від природних. Для чотирилапих мешканців тут облаштували барлоги, водойми, висадили кущі з ягодами. Щоденний раціон одного ведмедя складає 18 кг відбірних фруктів, овочів, риби.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після перерізання символічної стрічки високі гості виконали ще одну почесну місію – випустили одного з ведмедів з клітки. Микола Злочевський разом з Олександром Ледидою власноруч, – за допомогою спеціального механізму, – відкрили клітку, де кілька днів мешкав семирічний бурий ведмідь. Клишоногий із задоволенням змінив місце проживання – відтепер, більшість часу він проводитиме у зручному вольєрі. А згодом зможе сам обрати собі помешкання будь-де на території 12-гектарного реабілітаційного центру.

– Ніхто не вірив, що нам вдасться реалізувати такий амбітний проект усього за кілька місяців, – розповів Микола Злочевський. – Але за підтримки керівництва держави було виділено 2,4 млн. грн. для облаштування центру, і сьогодні ми вже маємо перших вихованців. Звичайно, роботи з вдосконалення території триватимуть й надалі, але можу запевнити: умови життя тутешніх тварин є і залишатимуться найкращими.

– Переконаний, реабілітаційний центр для бурих ведмедів стане туристичною меккою. До того ж, поруч знаходиться найвідоміше закарпатське озеро Синевир. А завдяки розбудові потужної інфраструктури, ми зможемо не тільки збільшити кількість туристів, а ще й здивувати їх європейськими стандартами обслуговування, – зазначив керманич області Олександр Ледида.

 

 

 

 

 

 

Унікальним українським проектом зацікавилися й міжнародні природоохоронні організації.

– Україна може пишатися таким проектом, – відмітив президент міжнародної організації з захисту тварин «Чотири лапи» Амір Халіл. – Наша організація обов’язково долучатиметься до роботи центру. Ми готові взяти на себе витрати з транспортування ведмедів, їх лікування та харчування.

Відразу після відкриття реабілітаційного центру Олександр Ледида та Амір Халіл підписали меморандум про співпрацю між Закарпатською областю та організацією «Чотири Лапи Інтернешнл», повідомили Інтернет-виданню zakarpatpost.net у прес-центрі ОДА.

zakarpatpost.net