Новорічний стіл коштуватиме українцям 1,5-2,5 тисячі гривень – експерт

Середня ціна новорічного столу в Україні становитиме близько 1,5-2,5 тис. грн. Такий прогноз озвучила керівник аналітичного відділу консалтингової агенції “ААА” Марія Колесник (на фото) у ефірі “Ера ФМ”.

“Новорічний стіл може коштувати від 500-800 гривень до необмеженої кінцевої суми, залежно від заможності родини. В середньому, його можна накрити за 1,5-2,5 тисячі гривень, якщо ви святкуєте вдома, а родина налічує три особи”, – сказала вона.
За її словами, найбільше подорожчали горілчані вироби та цукерки.

“На це є об’єктивні причини. У нас на горілчані вироби вводилися додаткові акцизи, зростала ціна спирту для виробників. Тому горілка дорожчала упродовж року, й збільшення ціни на неї не пов’язане з новорічними святами. Те ж саме можна сказати про цукерки, без яких жоден новорічний стіл не обійдеться. Вони в середньому подорожчали на 25-30%. Основна причина – у світі дорожчали какао-боби, основна сировина для шоколаду. Крім того, якщо не брати 2-3 місяці нового врожаю, в Україні був дорогий цукор”, – наголосила експерт.

Колесник розповіла, що ціни на інгредієнти для олів’є змінилися різнонаправлено.

“Овочі цього року не подорожчали, а навіть суттєво подешевшали у порівняні з минулим роком. Можна говорити навіть про двократне зниження цін. Подешевшали вони через вельми великий врожай, їх забирають в аграріїв нижче за собівартість. Якщо казати про майонез, то молочна продукція весь час поступово дорожчає. Це пов’язано зі скороченням молочного виробництва та поголів’я худоби. Але казати про стрімке подорожчання нема. А от яйця подорожчали суттєво, причому напередодні свят. Це відбувається кожного року, особливо перед Пасхою та Різдвом. Сьогодні яйця подорожчали десь на 2-3 гривні на десятку”, – зауважила вона.

gazeta.ua