Земляни з жахом чекають падіння “Фобос-Ґрунту”

Люди на Коморських островах в паніці чекають падіння Фобоса. Він має впасти сьогодня близько 19:00.

За оцінками фахівців, російська космічна станція “Фобос-Ґрунт” має впасти на Землю сьогодні, імовірніше за все, в районі 19:00.

Такі останні розрахунки Європейського космічного агентства. Європейці відмовляються називати можливе місце падіння уламків станції, адже поки похибка обчислень зависока.

Раніше Роскосмос називав в якості попередніх місць падіння “Фобос-Ґрунт” Індійський, Атлантичний і Тихий океани, узбережжя Чилі, а також район пустелі Гобі в Китаї.

“У нас тут паніка. За оцінками фахівців російський супутник Фобос-Ґрунт повинен впасти через кілька днів в океан близько Мадагаскару. Всі тільки про це й говорять. Якщо раніше люди цілими днями дивились на дорогу, то тепер вони дивляться в небо, дивляться з неприхованою тривогою і жахом в очах. У переддень апокаліпсису, на острів не прийшов танкер із бензином. Навіщо бензин, коли вже завтра російський супутник впаде і всі помруть?” – писав днями з Коморських островів російський фотограф Ілля Варламов.

“Фобос-Ґрунт” – міжпланетна станція, яка була запущена 9 листопада на супутник Марса, але не зуміла покинути навколоземну орбіту. Проект коштував бюджету Росії 5 млрд. рублів. Станція разом із паливом важить 13,5 тонни.

За даними Роскосмосу, Землі досягнуть 20-30 фрагментів апарату загальною масою не більше 200 кілограмів. Токсичний диметилгідразин, запевняють російські фахівці, згорить у щільних шарах атмосфери.

tsn.ua