Українців закликають робити щеплення від грипу, поки не стало запізно

В Україні зросла численність хворих на гострі респіраторні захворювання та грип.

Лікарі припускають, що це наслідки лютих морозів, що панували в Україні минулого тижня. Люди перемерзли, і це могло спровокувати зростання захворюваності.

У полікліниках людям радять робити щеплення, щоб застрахуватись від грипу.

Можливої епідемії грипу в Україні очікують в кінці лютого – на початку березня. Інфекціоністи переконують, що вакцинуватись від недуги ще не пізно.

“Якщо людина вакцинується, то достатньо 2 тижнів, щоб в організмі виробився достатній імунітет, щоб не захворіти. Але навіть якщо на четвертий день після вакцинації людина захворіє грипом, то він у неї пройде не так як у невакцинованої людини… без наслідків, без ускладнень”, – пояснив завідувач центру грипу та ГРВІ Андрій Александрін.

В центрі грипу зазначили, що на часі Україну накрила друга хвиля застуд, але вона не потужна, торік у ці дні українців хворіло на 40% більше.

Нині жителів України вражають три віруси грипу – так званий “каліфорнійський”, “брісбен” та “берт”. Вони для українців не нові, люди на них раніше вже хворіли і у багатьох виробився імунітет.

Минулого року грип забрав життя 100 осіб. Наразі в Україні від грипу жодна людина не померла. Проте в морозні дні терапевти радять не виходити надвір без особливої потреби і, за можливістю, уникати скупчення людей.

Раціон також варто переглянути. Їжа має бути висококалорійною та містити овочі з вітаміном С – капусту, яблука, апельсини та лимони. Вітамінні ж комплекси радять приймати, проконсультувавшись із лікарем.

tsn.ua