Кожен третій українець постує, але ціни на м’ясо незмінні

Кількість українців, які дотримуються Великого посту, щороку збільшується. В понеділок від м’яса та молочних продуктів відмовилися понад 30% населення.

Проте зі зменшенням попиту ціни на м’ясо на ринках чомусь не впали. Натомість під Великдень вони традиціно зростуть.

Продавці харчів намагаються одержувати зиск і з релігійних традицій клієнтів. Зокрема, в ресторанах у моду ввійшли спеціальні постові меню, а в крамницях з’явилися смачні продукти з позначками “пісне”. Ані ціною, ані смаком вони майже не відрізняються від звичних елементів раціону.

“Загалом вони більш менш дотримуються – в тому, що стосується власне складників”, – коментує “постові” ініціативи виробників продуктів архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).

“Але що стосується ціни чи вишуканості цієї їжі, то тут є проблеми”, – вважає православний владика. На його думку, витрачати тризначні суми за один обід, навіть із пісних продуктів, не є доречним у Великий піст. Ліпше споживати просту та дешеву їжу, а заощаджені гроші віддати нужденним.

Римо-католики вимоги до суворості посту послабили ще 1966 року. Нині їм дозволено протягом посту, за винятком середи та пятниці, вживати тваринну їжу. “Акцент більше тепер ставиться на духовні плоди”, – пояснив архієпископ РКЦ Петро Мальчук. Він закликав у піст зосередитися не так на любові до свого черева, як на любові до ближнього.

tsn.ua