Закарпаття святкує 8 березня – Міжнародний жіночий день

Міжнародний жіночий день є датою, яку відзначають жіночі групи у всьому світі. Вона наголошується і в Організації Об’єднаних Націй, а в багатьох країнах цей день є національним святом.

Ідея проведення Міжнародного жіночого дня вперше виникла на початку ХХ століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії і потрясінь, демографічного буму і появи радикальних ідеологій.

Коли жінки зі всіх континентів, незрідка розділені національними кордонами або етнічними, мовними, культурними, економічними і політичними відмінностями, збираються разом, щоб відзначити цей день, вони мають можливість пригадати про традицію, яка втілює собою принаймні дев’ять десятиліть боротьби за рівність, справедливість, мир і прогрес.

Міжнародний жіночий день – це свято звичайних жінок, що стали творцями історії. Своїм корінням він сягає в багатовікову боротьбу жінок за участь в житті суспільства нарівні з чоловіками. У Древній Греції Лісистрата заради припинення війни організувала сексуальний страйк проти чоловіків, під час Французької Революції паризькі жінки, що виступали за «свободу, рівність та братерство», організували марш на Версаль, щоб вимагати надання жінкам виборчого права.

А напередодні відзначення Міжнародного  жіночого дня мешканок краю вітали очільник Закарпаття Олександр Ледида та в. о. голови облради Володимир Закурений.

За сумлінну працю, активну участь у громадському житті краю та з нагоди Міжнародного жіночого дня керівник області нагородив жінок грамотами та подяками обласної адміністрації. Так, грамоти облдержадміністрації отримали Магдалина Гудак, Вікторія Лані, Олександра Матвеюк, подяки – Софія Будник та Валентина Гільтайчук.

Відтак, Олександр Ледида та Володимир Закурений вручили спільні відзнаки обласної адміністрації та облради. Нагрудні знаки «За розвиток регіону» отримали голова обласної Федерації гандболу, олімпійська чемпіонка Ніна Гецко, заступник директора Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування Галина Куштан, заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Тетяна Міцьо, голова фермерського господарства «Горизонт» Юлія Пелешкей, голова Закарпатської жіночої ГО «Веста» Інна Сабадош, начальник управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міськради Терезія Тіба та начальник відділу інвестицій, інновацій, розвитку та туризму управління економіки та підприємництва Ужгородської міськради Ольга Травіна.

Урочистості продовжили виступи закарпатських співаків та неформальне спілкування, повідомили zakarpatpost.net у прес-центрі ОДА.

 

 

 

 

 

 

 

Колектив Інтернет-видання zakarpatpost.net  вітає Вас, дорогі жінки, у день цього чудового весняного свята! Прийміть наші найщиріші вітання. Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І тільки завдяки вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі. Матір, сестра, кохана – жіночий першопочаток супроводжує нас до останнього подиху. І якщо краса порятує світ, то це буде ваша краса.

zakarpatpost.net