“Кока-кола” і “Пепсіко” змінюють рецептуру, щоб уникнути розміщення на пляшках попередження про небезпеку виникнення ракових захворювань

Найбільші в світі виробники газованих напоїв – компанії “Кока-кола” і “Пепсіко” змінюють їх рецептуру, щоб уникнути розміщення на пляшках попередження про небезпеку виникнення ракових захворювань.

Такі заходи, як повідомляє ІТАРС-ТАСС, пов’язані з внесенням у штаті Каліфорнія до списку канцерогенних речовин 4-метилімідазолу, який використовується в карамельному фарбнику для “пепсі-коли” й “кока-коли”.

Компанії звернулися до постачальників карамелі з проханням змінити процес її приготування, щоб у результаті утворювалося менше цієї речовини. Водночас, як випливає із заяв представників “Кока-кола” і “Пепсіко”, й нинішній рецепт напоїв ніякого ризику для здоров’я не становить. “Ми попросили постачальників карамелі піти на цей крок, щоб наші продукти не підпадали під вимогу про розміщення науково необгрунтованих попереджень”, – заявив, зокрема, представник “Кока-коли”.

Високий рівень вмісту 4-метилімідазолу в “кока-колі”, “пепсі-колі” та дієтичних марках цих напоїв виявив Центр із використання досягнень науки в інтересах суспільства. З лютого 2011 року Центр намагається добитися заборони аміачно-сульфітних карамелевих фарбників.

Утім, напої, приготовані за новим рецептом, можна буде купити тільки в США. В інші країни постачатиметься нинишній склад продукту.

Представник Адміністрації з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами США (Food and Drug Administration, FDA) повідомив, що загроза виникнення раку при вживанні напоїв дещо перебільшена: “Споживач повинен випити більше тисячі банок за день, щоб отримати дозу, яка в ході дослідження викликала рак у гризунів “, – цитує його заяву Reuters.

unian.net