На території термального басейну у Берегові демонтували трамплін для фрістайлу

14 березня у Берегові на території термального басейну було демонтовано 12-метровий трамплін для фрістайлу. Багатотонну конструкцію розпиляли, а потім розібрали за допомогою двох вантажних кранів.

Ще у радянський час спорткомплекс “Закарпаття” було визнано базою олімпійського резерву, тут проводилася підготовка фрістайлістів та гандболістів. Для цієї мети і був збудований трамплін. Тренувалися тут також деякий час і наші закарпатські зірки-фрістайлисти – Енвер Аблаєв та Станіслав Кравчук. Трамплін навіть став символом міста та термального басейну. В чому ж причина його демонтажу?

Як розповів директор УСБ “Закарпаття” Олександр Лабойко, трамплін було зведено швидкими темпами у 1993 році. Коштувала ця споруда для держави майже 5 мільйонів гривень. Деякий час спортсмени з усієї України приїздили сюди тренуватися. Трамплін вкривали спеціальним покриттям, зверху поливали водою, аби створити ефект, схожий на сніжний покров. Однак згодом тренування припинили. По-перше, не всіх влаштовувала конструкція споруди – адже спортсмени скаржилися на те, що їх надто високо підкидує, відповідно “приводнення” було непростим. По-друге, потрібно мати спеціальне обладнання, яке швидко псувала термальна вода. Також високомінералізовані води з часом почали роз’їдати і саму споруду.

“Нещодавно на спортбазу завітала комісія зі столиці і фахівці поставили невтішний діагноз – трамплін є аварійно-небезпечним, – каже Олександр Лабойко. – Опори та труби прогнили, споруда могла завалитися у будь-який момент. Тому вирішили терміново його розібрати, аби не ризикувати здоров’ям та життям відпочиваючих”.

До того ж, трамплін завдяки ґрунтовим водам та своїй надмірній вазі міг зруйнувати і чашу єдиного 50-метрового термального басейну на Закарпатті. Фахівці навіть побачили тріщину, яка могла у будь-який момент розширитися.

Олександр Лабойко персонально керував демонтажем величезної споруди. За його словами, частина металу піде в утиль, а інша – на опори для нового паркану навколо спорткомплексу.

Натомість до дня міста Берегова, що відбудеться у травні, в спорткомплексі готують кілька нових спортивних залів. Серед них, гімнастичний, де підлогу нині викладають новим паркетом з дуба. Приведуть в порядок і великий тренувальний зал. У майбутніх планах директора спорткомплексу – будівництво відкритих каскадних басейнів з термальною водою на прилеглій території. Практично мова йде про проект ще одного аквапарку з берегівською “пропискою”…

«Спорткомплекс залишатиметься олімпійською базою, – каже Олександр Лабойко. – Тут проходитиме реабілітація спортсменів з усієї України. Єдине, що фристайлісти більше тренуватися не будуть, а будуть лікуватися, підвищувати свій тонус. Адже наша термальна вода повинна виконувати в першу чергу лікувальну, оздоровчу функцію».

Голос Карпат