В Мукачеві виявлено несанкціонований скид забруднених зворотних вод

[Total: 0    Average: 0/5]

Держекоінспекцією області отримано повідомлення від Мукачівського міжрайонного управління водного господарства про скид стічних вод, що здійснюється в результаті пориву каналізаційного колектору «Мукачівводоканалу».
З виїздом на місце державними інспекторами було встановлено, що несанкціонований скид забруднених зворотних вод в р. Латориця здійснюється з первинного відстійника каналізаційних очисних споруд внаслідок проведення ремонтних робіт на вторинному відстійнику № 4 КОС.

Спеціалістами Держекоінспекції складено акт перевірки, відібрано проби стічної води та поверхневої води р. Латориця, притягнуто до адміністративної відповідальності начальника КОС на суму штрафу 136 гривень та видано припис щодо усунення скиду.

В ході повторної перевірки 14.03.2012р. встановлено, що аварійний скид забруднених зворотних вод припинено, всього аварійно було скинуто 3 тис. м3 забруднених зворотних вод.

Крім того, в районі 419 пікету правобережної дамби річки Латориця недалеко від повітряного переходу напірного каналізаційного колектору виявлено прорив каналізаційного колектора, що призвів до виливу стічних вод на поверхню ґрунту в міждамбовий простір. Довжина забруднення становить 160м, ширина в найширшому місці 50м, в найвужчому 25 м. Для визначення точної площі забруднення земельної ділянки необхідно провести топографічну зйомку. Виливу стічних вод у р. Латориця на момент перевірки не виявлено.

На місці виливу стоків держінспекторами відбрано проби ґрунту. Притягнуто до адміністративної відповідальності головного інженера ММКП «Мукачівводоканал» за ст.52 на суму штрафу 850 гривень, видано припис щодо проведення робіт по ліквідації забруднення землі стічними водами.

Після завершення інструментально-лабораторних досліджень держінспекторами буде проведено нарахування збитків завданих державі внаслідок порушення законодавства про охорону водних та земельних ресурсів, повідомили zakarpatpost.net у Державній екологічній інспекції області.

zakarpatpost.net

Comments are closed.