Третина пасажирських перевізників в Україні – нелегали

[Total: 0    Average: 0/5]

На українських дорогах близько третини пасажирських перевізників на міжміських та міжобласних маршрутах працюють нелегально, кажуть у Мінінфраструктури. Легальні оператори пасажирських перевезень щороку через це втрачають до 40% прибутку.

Перехід у тінь заради надприбутків. Якщо терміново не вплинути на ситуацію, частка нелегальних перевізників до кінця року може збільшитись до 40%.

“Найпростіше перевести, треба порадитися з Нацбанком і з Податковою, перевести сферу розрахунків в абсолютно безготівкову форму, поговорити з профільними асоціаціями, якщо вони підтримають нас, тому це буде самий простий, зрозумілий спосіб, і легко перевіряється, мені здається”, – сказав віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков.

Така система схожа на систему розрахунку в метрополітені. Пасажир купує електронну картку, на яку перераховує певну суму. Однак для цього потрібні термінали у кожному автобусі. Перевізники поки не готові остаточно підтримати технічне нововведення.

Якщо обладнати автобуси на міжміських та міжобласних рейсах такими терміналами, це може збільшити вартість проїзду на 5-10%, запевняють перевізники. За місяць вони дадуть урядовцям остаточну відповідь – на які поступки вони готові піти задля боротьби із нелегальними підприємцями.

Додамо, за даними ДАІ, минулого року через нелегалів за кермом трапилося понад 600 ДТП.

http://24tv.ua/

Comments are closed.