В Ужгороді запрацювала школа для дітей-діабетиків

В Ужгороді відкрили першу на Закарпатті «Школу з самоконтролю для дітей з цукровим діабетом», що діятиме на базі  Обласного палацу дітей та юнацтва «Падіюн».

Головна мета школи – навчити маленьких пацієнтів  контролювати захворювання та жити повноцінним життям  кожен день. «Школа для дітей з цукровим діабетом» дозволить розширити знання дітей та батьків у найрізноманітніших життєвих ситуаціях і має намір показати, що діабет – це не хвороба а спосіб життя. Тут навчатимуть, як правильно харчуватися, розподіляти фізичне навантаження, а також – як поводити себе у суспільстві, – розповіла голова Благодійного фонду для дітей-діабетиків «Стевія» Олена Бутакова, з ініціативи якої й відкрилася Школа.

В урочистому заході взяли участь дітки, хворі на цукровий діабет та їх батьки, лікарі-ендокринологи, представники влади та засобів масової інформації.

Сьогодні на обліку в Ужгородській міській лікарні є 25 інсулінозалежних дітей з діагнозом цукровий діабет. В області наразі — 198.
Юрій Беляков, заступник міського голови Ужгорода подякував організаторам заходу та особисто Олені Бутаковій, яка добре «знайома» з дитячим цукровим діабетом: «Ви не зупинилися, не замкнулися на своїй сім’ї, а активно почали допомагати й іншим діткам, показувати їм дорогу у житті: що так можна жити і треба. Єдине – слід користуватися певними правилами».

Іван Ковач, начальник відділу з питань охорони здоров’я Ужгородської міської ради зауважив, що при цукровому діабеті стан здоров’я залежить більше від пацієнта, ніж від лікаря, тому особливо цінним є відкриття такої Школи. «Я знаю цю проблему як лікар, її складнощі і водночас добре знаю, що при дотриманні певних нескладних правил з діабетом можна жити і 100 років». І. Ковач пообіцяв, що лікарі допомагатимуть відвідувачам Школи та наголосив, що профілактика ускладнень важливіша, ніж лікування.

У відкритті Школи взяла участь і науковий співробітник відділу дитячої та підліткової ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ, дитячий ендокринолог Наталія Погадаєва. Вона передала вітання від головного ендокринолога України та розповіла, що у державі є 8 тисяч дітей-діабетиків, і щорічно такий діагноз ставлять ще тисячі дітей. Зараз в Україні діють 40 шкіл самоконтролю для діабетиків. Усі вони працюють на добровільних засадах, оскільки немає жодної штатної одиниці для лікарів при таких школах.

«Доведено, що діабет вражає найбільш обдарованих дітей, тому шукайте у своїх дітях нерозкриті таланти, допоможіть навчити дітей-діабетиків, як прожити довге, щасливе і повноцінне життя», – сказала гостя батькам, присутнім на відкритті Школи.

rionews.com.ua