Центр зайнятості пішов у табір пропонувати циганам роботу

З нагоди святкування Міжнародного дня ромів, нещодавно відбулася виїзна акція Перечинського центру зайнятості та медіаторів ГО «Роман-Яг» до ромського населення села Зарічево.

Чисельність ромської спільноти в Україні за даними перепису складає близько 48 тис. осіб, проте згідно з інформацією ромських НДО – від 200 до 400 тис. Найбільші місця компактного проживання ромів знаходяться в Закарпатській та Одеській областях. Проблеми ромів України зумовлені комплексом соціально-економічних причин: їх освітній рівень залишається найнижчим, що зумовлює високий рівень безробіття (більш ніж 54% ромів не мають роботи), лише 3,5% ромів отримують пенсії.
 
Як повідомили в Закарпатському регіональному центрі зайнятості, метою даного заходу є налагодження тісної співпраці Перечинського центру зайнятості з представниками ГО «Роман-Яг». Начальник відділу сприяння працевлаштуванню Дарія Кость ознайомила присутніх ромів з спектром послуг, які надає служба зайнятості та наявними вакансіями. Особливо наголосила про сезонний характер роботи в Херсонській та Тернопільській областях. Також під час зустрічі обговорювалися болючі питання щодо працевлаштування ромів. Громадяни цікавились можливостями участі у громадських роботах, оскільки значна кількість їх не має повної середньої освіти, яка потрібна для продовження навчання.
 
Головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Л. Палюх розповіла про можливість профнавчання, яке можуть пройти особи ромського населення, за допомогою служби зайнятості.
 
Основні проблеми, які виникають у роботі з громадянами ромського (циганського)  населення – це низький рівень освіти або повна її відсутність (не писемність), відсутність кваліфікації за останнім місцем роботи, негативне ставлення роботодавців до даної категорії населення, «кочовий» спосіб життя.

zakarpattya.net.ua