Берегово святкувало День міста два вихідні

Цьогоріч день міста Берегово відзначало два дні – 18 та 19 травня. Урочисте відкриття відбулося на центральній площі Лайоша Кошута. На заході побували делегації з Угорщини, Румунії, Словаччини.

Традиційно центром міста пройшов театралізований парад учнів та студентів навчальних закладів Берегоaва, спортсменів та представників творчих колективів.

З головної сцені міста з нагоди свята берегівчан привітав міський голова Іштван Гайдош.

«Одинадцять років тому парламент надав Берегову статус міста обласного значення. З того часу і відзначаємо день міста 17 травня. Сьогодні на свято прийшло багато мешканців міста та гостей. Цьогоріч програма святкування надзвичайно насичена, адже місто позицінує себе як туристичне. Берегово завжди мало європейське обличчя, й надалі буде оновлюватися», – зазначив міський голова.

На сцені відбулося нагородження медалями «Pro Urbe» («За місто») за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста та званням «Почесний громадянин міста Берегово».

Так, на останній сесії міські депутати присвоїли звання «Почесний громадянин міста Берегово» єпископу Закарпатської реформатської церкви Палу Форгон (посмертно), заступнику головного лікаря Берегівської ЦРЛ Володимиру Малешу, адвокату Берегівського територіального відділення обласної асоціації адвокатів Лайошу-Ференцу Галу.

Ще однією відзнакою – медаллю «Pro Urbe» нагородили священників греко-католицької громади Володимира Маргітича, православної громади Еміла Войтовича та римо-католицької громади Бейлу Богана.

В рамках свята у п’ятницю відбулося відкриття виставки творів обласного об’єднання професійних художників «Творчість Закарпаття» у виставковій залі Гросс-Арнольд. Також цими днями у місті діяла виставка-ярмарок, виступали  колективи художньої самодіяльності з Берегова, Ужгорода та Угорщини.

У минулу п’ятницю ввечері у амфітеатрі на мешканців та гостей Берегова чекав приємний сюрприз – гала-концерт за участі артистів з Сербії (поп-група «3+2»), Угорщини (Томаш Демеш, учасник угорського варіанту телепроекту «X-фактор»). Виступав і наш земляк Іван Попович, повідомили газеті «НЕДІЛЯ» у прес-службі облради.

zakarpatpost.net