У “Падіюні” відбулося свято закриття навчального року

26 травня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» відбулося свято закриття навчального року. З цього приводу вихованці перетворили заклад у справжній епіцентр творчого життя.

Кожен куточок приміщення і навіть подвір’я були переповнені творчістю. У фойє другого поверху розмістилися відразу три виставки: фотовиставка “Новий погляд”, звітна виставка випускників відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а також персональна виставка вихованки студії образотворчого мистецтва ім. З.С. Баконія Владислави Тижук.

Усією родиною на закриття навчального року завітали учасники еклектичного  заходу „Родинне свято”.  Батьки не просто привели своїх діток, а й самі прийшли поділитися здобутками. Вже тривалий час у деяких гуртках закладу вихованці  мають можливість розвивати свої здібності разом зі своїми батьками. Кілька сімей у повному складі займаються керамікою, живописом чи фітодизайном у відділі образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.  Є й такі, що разом співають, вишивають бісером чи вивчають традиції рідного краю. Спершу діти просто залучали батьків, як допомогу для втілення своїх креативних ідей, а вже згодом це перетворилося на сімейне хобі й сімейне заняття. Відтак, кожна з родин представили свої творчі досягнення у виставковій залі «ПАДІЮНу».

Найбільш відповідальним цей день виявився для  випускників школи раннього дошкільного розвитку  „Радість”.  Урочисте свято стало їх першим випускним балом, який, мабуть, не забудуть ніколи. Батьки, затамувавши подих, тішилися зі своїх малят, які на великій сцені перевтілились у Леді Райдугу, Королеву Радість, Принца Букварика та інших незвичайних героїв. Свою місію у «Радості» дітки виконали, набралися знань, і, – вперед, до школи. Однак, жоден з них полишати «ПАДІЮН» не збирається, приходити сюди вони будуть для того, аби розвивати свої таланти.
Не оминули в цей день і тему футболу, яка у всіх на слуху. Футбольний матч “ПАДІЮН до Євро 2012” проходив під відкритим небом, новинкою також став виступ команди черлідерів,  які потішили око присутніх та показали, чого  вони навчилися за досить короткий період часу.

Разом з тим, падіюнівці презентували третій, весняний випуск газети “ПАДІЮН – inform”, яка відродилася після довгої перерви. Тепер вона виходить під новою назвою (стара назва «ПАДІЮНка»), в новому форматі та щоквартально.  А ще всі присутні мали змогу роздивитися, вивчити і поглянути у справжній телескоп, побачити виступи секцій спелеології, художньої та спортивної гімнастики, пожартувати та сфотографуватися на пам’ять з веселими клоунами, помалювати, пограти у розважальні ігри англійською, німецькою чи словацькою мовами. Також майже у кожному гуртку відбулося підведення підсумків та нагородження молодих закарпатців  за досягнення у цьому навчальному році.                                                                                                                                

Допоки вихованці тішили своїх батьків та всіх присутніх співами та танцями, мізки кипіли в учасників шахового турніру. Сеанс одночасної гри проводив кандидат у майстри спорту з шахів, якого на Закарпатті ще називають майбутнім Каспаровим – Мартін Найгебавер. Позмагатися з ним виявилося чимало охочих як серед однолітків, так  і серед дорослих.

Так само багато у «ПАДІЮНі» виявилося і бажаючих потанцювати. Танцювальній флеш-моб, за участі майже сотні учасників пройшов на площі перед входом у палац. Овації та захоплення зірвалися з вуст усіх присутніх.

Але окрім танців була ще й музика.  Ромський ансамбль «Лаутари»  знайшов своїх прихильників, які не відходячи від артистів, простояли від початку до кінця спостерігаючи за азартом музикантів. І, на завершення, найцікавіше – концертна програма „Сузір’я  талантів ПАДІЮНу”, у рамках якої відбулося нагородження переможців благодійного проекту підтримки юних талантів “Зореграй-2012”. Підсумковий концерт передав настрій свята кожному.

Прощальне слово у цьому навчальному році виголосила директор Світлана Ганущина, яка зауважила, що  цей рік був не легким. Адже це був перший рік, коли «ПАДІЮН» працював саме як заклад обласного рівня. Відтак змінився статус, змінилися напрямки роботи, однак, як і в попередні роки, вихованці потішили значною кількістю перемог та здобутків на конкурсах різних рівнів. Як всеукраїнських, так і міжнародних. Ну а ще «ПАДІЮН» і сам став місцем проведення заходів всеукраїнського рівня.

Тож перерву до осені оголошено офіційно, але не для педагогів, вони будуть працювати і активно готуватися до наступного навчального року.

zakarpattya.net.ua