Підприємства Львівської залізниці ставлять бюджет міста Чоп в скрутне фінансове становище

[Total: 0    Average: 0/5]

Чоп традиційно є містом залізничників, а Львівська залізниця – одне із найстаріших підприємств, на яких працюють мешканці нашого міста. Структурні підрозділи підприємства протягом багатьох років сплачували до міського бюджету, в тому числі й на початку 2012 року, податок на доходи фізичних осіб. Зазначені платежі формують близько 40 відсотків доходів бюджету.
Про те, з початку 2011 року, підприємства залізниці без вагомих роз’яснень, у супереч чинному законодавству, частково припинили сплачувати податок на доходи фізичних осіб до міського бюджету та з квітня 2012 року повністю перестали сплачувати вищезазначений податок до бюджету міста Чоп, але підрозділи Львівської залізниці залишаються та ведуть активну господарську діяльність.

Недоотримання цього податку від значної кількості підприємств Львівської залізниці, зокрема Ужгородської дистанції водопостачання, Ужгородської дистанції електропостачання, Ужгородської дирекції залізничних перевезень (ст.Чоп), Локомотивного депо Мукачево, Ужгородської дистанції колії, Львівської механізованої дистанції навантажувально – розвантажувальних робіт, Ужгородської дистанції сигналізації і зв’язку, Ужгородської пасажирської вагонної дільниці призвело до невиконання планових показників дохідної частини, доведених Міністерством фінансів України до бюджету міста Чоп за січень-травень 2012 року на 1 400,00 тис.грн.

Втрати бюджету щомісячно складають майже 500,00 тис. грн. Продовження не сплати податку на доходи фізичних осіб від вище вказаних підприємств до кінця поточного року призведе до втрат нашого бюджету близько трьох мільйонів гривень.
Структурні підрозділи даних підприємств фактично знаходяться та здійснюють господарську діяльність в місті Чоп, але сплачують вищевказаний податок за місцем реєстрації.

Як зазначає секретар ради Оксана Фелдій, Чопською міською радою неодноразово направлялись листи в відповідні структури. Цим питанням стурбовані й депутати міської ради, які на останній сесії розглянули депутатський запит від групи депутатів про звернення до Голови Закарпатської обласної державної адміністрації О. Ледиди, Голови Закарпатської обласної ради І. Балоги, Голови Державної податкової адміністрації у Закарпатській області В. Іванчо, Прокурора Закарпатської області А. Петруні, Генерального директора “Укрзалізниці” В. Козака, начальника Управління “Львівської залізниці” Б. Піха з проханням вирішення питання територіальної сплати податку на доходи фізичних осіб структурними підрозділами даних підприємств відповідно чинного законодавства.

Відповіді що надійшли на адресу міської ради свідчать про те, що питання досі вирішується не на користь громади міста. З цього приводу до Президента України В.Ф. Януковича та прем’єр – міністра України М.Я. Азарова звернулась молодіжна громадська організація «Разом». 

Наразі ця проблема стоїть надто гостро, адже несплата податку призводить до неможливості виплати заробітної плати вчителям загально – освітніх шкіл, працівникам дошкільного закладу, а також сплати за комунальні послуги, використані бюджетними установами міста. Міська рада не зупинятиметься на цьому та продовжує листування, в очікуванні позитивного вирішення проблеми мешканців міста.

З цього приводу нещодавно міський голова Галина Цар листом звернулась до Глави Адміністрації Президента України Льовочкіна С.В., Прем’єр – міністра України Азарова М.Я., Віце – прем’єр – міністра України – міністра інфраструктури Колеснікова Б.В. по питанню врегулювання територіальної сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету міста.

Вищеописана ситуація призвела до зростання соціальна напруги в місті Чоп, адже через недосконалість законодавства мешканці міста опинились заручниками скрутного фінансового становища, повідомила газеті “НЕДІЛЯ” начальник фінансового управління Чопського міськвиконкому Анжеліка Сечко.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.