Апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Галіксон прибув на Закарпаття

Четвертий Апостольський нунцій в Україні візьме участь у проголошенні Декрету про духовне споріднення Горянської ротонди з Папською Бизилікою Санта Марія Маджоре в Римі – найстарішою Марійською святинею Європи.

У суботу, в.о. голови облдержадміністрації Іван Бушко, голова облради Іван Балога зустрілися із представниками духовенства. Зокрема, із керівниками краю спілкувалися Апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Галіксон та єпископ-ординарій Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.

Архієпископ Томас Едвард Галіксон, котрий з 2011 року призначений Папою Римським четвертим Апостольським нунцієм в Україні, Закарпатську область відвідує не вперше.

– Минуле Різдво я провів саме на Закарпатті. Враження залишилися дуже позитивні, тому і сьогодні я радий тут бути, в краї, де різні конфесії мирно співіснують. В укріпленні толерантних міжрелігійних зв’язків Закарпатська область, без сумніву, робить значні успіхи, – зазначив архієпископ Томас Едвард Галіксон.

– Дійсно, можемо сьогодні говорити, що кризові часи, коли в краї була неприхована ворожнеча між вірниками православними та католиками, давно минула. Тішимося цьому, і тепер спільно маємо працювати над духовним розвитком краян, – висловив думку єпископ Мілан Шашік.

До слова, Апостольський нунцій візьме участь у заходах з нагоди виставлення у Горянській ротонді для молитовного почитання копії чудотворної ікони Божої Матері з папської Базиліки Санта Марія Маджоре. У найстарішому храмі області відбудеться проголошення Декрету про духовне споріднення Горянської ротонди з Папською Бизилікою Санта Марія Маджоре в Римі – найстарішою Марійською святинею Європи.

– Це велика честь для Закарпаття. Ми цінуємо таку увагу Ватикану до нашого краю, тож дозвольте подякувати від імені жителів Закарпаття. Незважаючи на те, що в області проживають представники багатьох конфесій, закарпатці завжди з повагою ставляться до християнських святинь,- запевнив Іван Бушко.

Також під час зустрічі обговорили важливі питання, що стосуються Мукачівської греко-католицької єпархії. Зокрема, сьогодні ще триває процес переміщення частини книжкових фондів УжНУ із приміщення резиденції єпархії.

За словами Івана Бушка, влада максимально сприятиме вирішенню тих господарсько-фінансові проблем, що сьогодні має єпархія, повідомили “НЕДІЛІ” у прес-центрі ОДА.

zakarpatpost.net