Ужгород: Шлях до цілодобового водопостачання пролягає через кіпрський офшор?
Як свідчать документи, отримані інтернет-виданням Закарпаття онлайн, Віктор Погорєлов і ужгородські «регіонали» за підтримки керованого «регіоналом» «Закарпаттяобленерго» та сприяння «регіональної» влади області віддають підприємство, зобов’язане постачати Ужгород чистою питною водою, «мутній» офшорній компанії, зареєстрованій на Кіпрі.
«Найгарячішим» питанням на ХІІІ-й сесії Ужгородської міської ради була тема водопостачання. У підсумку меру Віктору Погорєлову і «регіональній» більшості міськради вдалося протиснути рішення про надання згоди на укладення договору про спільну діяльність з ТОВ «Комунальні системи України».
Як наголосив перед розглядом питання на сесії міський голова Віктор Погорєлов, зараз усі матимуть змогу дізнатися, чого хочуть депутати для ужгородців – води чи мильних бульбашок. І зосередив увагу депутатів на тому, як важко нинішній владі вдалося відстояти ужгородський Водоканал від афери, затіяної його попередником.
«Протягом півтора року міська влада шукала інвестора для підприємства. Ми ще перед виборами сказали, що не підтримуємо схему концесії, і новий депутатський корпус зі мною в цьому погодився. За цей час ми виграли 42 суди, і не віддали Водоканал сумнівній компанії «Ізюм-вода». Нині ж є пропозиція піти іншим шляхом і організувати спільне підприємство, залучивши у Водоканал інвесторів, при тому, що майно підприємства лишається комунальним, у власності міської громади. Інвестор же вкладатиме кошти для осучаснення підприємства і лобіюватиме його інтереси у Кабінеті Міністрів, зокрема щодо відшкодування різниці в тарифах, робитиме все, аби покращити стан справ. Зараз Водоканал боргує ПАТ «Закарпаттяобленерго» 22 мільйони гривень, й залучення інвестора вирішує цю проблему.» Щоправда, в який саме спосіб «вирішує» і що це за лобі в Кабміні, не пояснив.
Ініціатива мера викликала закономірний спротив у депутатському середовищі. З обговорення стали зрозумілими і деякі, не висвітлені мером, моменти оборудки.
Зокрема, як уже повідомляло Закарпаття онлайн, депутат Ростислав Буланов, беручи участь в обговоренні, зазначив: «Так, у «Водоканал» вливають 30 мільйонів, але з них 20 мільйонів, які є боргом державних установ, повертаються вже в перший рік. А далі «інвестор» отримує ще й половину доходу з роботи «Водоканалу». Всім відомо, що це підприємство має лобі в Кабінеті міністрів. Що воно є лобі «Закарпаттяобленерго», яке тільки зараз чомусь відключає «Водоканал» від світла за борги». При цьому варто пам’ятати, що гендиректором ПАТ «Закарпаттяобленерго» є депутат облради від Партії регіонів Василь Ковач, відомий своїми сумнівними оборудками.
За таких обставин стає очевидним, що проникнуті «стурбованістю» за долю обласного центру зустрічі «регіонального» мера Ужгорода з «регіональним» керівником «Закарпаттяобленерго», організовані під патронатом «регіональної» влади Закарпаття, є нічим іншим як спільним «регіональним» «розводняком», спрямованим на обовванювання громадської думки.
У зв’язку з очевидною непрозорістю ініційованого питання, депутат Олександр Доктор запропонував на сесії зняти проект рішення на доопрацювання і запросити представника інвестора. «А ми тим часом проведемо громадські слухання, почуємо думку людей і вивчимо деталі», – зазначив Олександр Доктор.Однак лобістів даного рішення – членів фракції Партії регіонів, «погорєловської» «ЕКО+25%» та кількох депутатів з інших фракцій, наближених до влади – такий варіант явно не влаштовував. І, в підсумку, більшістю їхніх голосів рішення про спільну діяльність з водопостачання та водовідведення з ТОВ «Комунальні системи України» таки протиснули.
Закарпаття онлайн зацікавилося, кому, все-таки, хоче віддати комунальне майно Ужгорода і прибутки від його експлуатації нинішня «регіональна» влада обласного центру Закарпаття. І результат пошуків у цьому напрямку виявився надзвичайно цікавим.
Виявляється, зазначене ТОВ «Комунальні системи України» «прославилося» своєю діяльністю лише в двох невеличких містечках України – Смілі та Шепетівці. Співставляти ці населені пункти з Ужгородом немає жодного сенсу, однак цікавим видається вже той факт, що в Смілу і Шепетівку зазначене ТОВ, відповідно до укладених договорів, обіцяє інвестувати сумарно 80 мільйонів гривен, тоді як в Ужгород – тільки 30. Позитивів від діяльності цього підприємства в Інтернеті знайти не вдалося. А от негативів на форумах озвучено чимало.
Закономірно, в контексті ужгородських подій, постало питання про засновників майбутнього співвласника водоканального господарства Ужгорода та отримувача відповідних доходів.
Як виявилося, засновниками ТОВ «Комунальні системи України» є два інших київських ТОВ – «Центр комунального розвитку» та «Агентство муніципального господарства». В свою чергу, засновником кожного з них є… компанія «Алвірандра Холдінг Лімітид», зареєстрована на Кіпрі. Тобто, типовий офшор.
«Копати» далі не було жодного сенсу. Відповідальне керівництво міста мало би задуматися, чи варто вручати долю Ужгорода і його мешканців офшорній компанії, метою якої є банальне вимивання грошей з України за кордон. Безвідповідальне ж, піддавшись неозвученій спокусі, будь-якою ціною лобіюватиме чужий цинічний інтерес.
Що, схоже, і маємо в даному випадку…