Закарпаття: Станом на серпень рівень безробіття складає 1,6 %

Соціально-економічне становище Закарпатської області за січень–липень 2012 року виглядає наступним чином:

Промисловість. З початку року приріст виробництва у промисловості, порівняно з аналогічним періодом минулого року склав 11,3%.

Сільське господарство. У січні–липні п.р. загальне виробництво продукції сільського господарства порівняно з відповідним періодом минулого року зросло на 3,7%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 17,3%, у господарствах населення – на 3,0%. Приріст виробництва забезпечено за рахунок продукції рослинництва, виробництво якої зросло порівняно з показниками відповідного минулорічного періоду на 10,1%.

За розрахунками на 1 серпня п.р. в усіх категоріях господарств зросла, порівняно з показником на відповідну дату минулого року, чисельність поголів’я великої рогатої худоби, у т.ч. корів, свиней, овець та кіз, птиці.

Будівництво. Протягом семи місяців п.р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 127,0 млн.грн.

Транспорт. За січень–липень п.р. підприємствами транспорту перевезено
2,5 млн.т вантажів, що на 1,5% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Послугами пасажирського транспорту у січні–липні п.р. скористалися 31,5 млн. пасажирів.

Зовнішньоекономічна діяльність.   Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за січень–червень 2012р. становив 681,4 млн.дол. США, імпорту –
965,5 млн.дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги експорту та імпорту товарів зросли, відповідно, на 3,7% та на 11,7%.

Роздрібна торгівля. Оборот роздрібної торгівлі, що включає роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств-юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і продаж на ринках за січень–липень п.р. за розрахунками склав 8697,2 млн.грн., що у порівнянних цінах на 15,0% більше, ніж за відповідний період минулого року. Через мережу організованих ринків протягом зазначеного періоду реалізовано 21,8% загального обсягу продажу споживчих товарів.

Ціни. Індекс споживчих цін (інфляції) по області у липні п.р. порівняно з червнем зафіксовано на рівні 99,3%, з початку року –  99,1%.

Заробітна плата. Середній розмір номінальної заробітної плати штатного працівника у січні–червні 2012р. склав 2245 грн. і зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 15,2%.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у червні п.р. склала  2506 грн., що на 7,8% більше, ніж у травні п.р. та на 14,2% – ніж у червні 2011р.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати протягом червня п.р. зменшилася на 1,6% і станом на 1 липня 2012р. становила 12830,3 тис.грн. У структурі загальної суми невиплаченої заробітної плати 29,9% припадало на економічно активні підприємства.

Ринок праці. Рівень зареєстрованого безробіття в області станом на 1 серпня п.р. склав 1,6% чисельності постійного населення працездатного віку.

Населення. На 1 липня 2012р. в області, за оцінкою, проживало 1252,1 тис. осіб. Упродовж січня–червня п.р. чисельність наявного населення зросла на 1367 осіб, як за рахунок  природного,  так і міграційного приросту. Про це Закарпаття онлайн повідомив Михайло Білей, начальника управління координації статистичноїдіяльності, взаємодії з користувачами і респондентами та забезпечення доступу до публічної інформації Головного управління статистики у Закарпатській області.