На Міжгірщині пройшов пленер «Остріки. Літо-2012 »

Чарівне природне середовище верховинського краю вже вкотре стає місцем пленеру. Цього разу митці з мольбертами десантувалися на Тереблянській дельті — на межі сіл Синевир та Синевирська Поляна.

Точніше сказати — території місцевого нацпарку “Синевир”, про що підтверджує й сама назва живопису під відкритим небом “Остріки. Літо-2012” (Остріки — це одне з урочищ-родзинок у заповідній зоні біля р. Чорна ріка).

Ініціатором творчого зібрання малярів став Василь Шиндра — голова громадського об’єднання спілки художників Міжгірщини “Карпатські кольори”. Варто відзначити, що завдяки невтомному ентузіазму 54-річного майстра пензля з Синевира на рахунку очолюваного ним осередку, а заснований він всього-на-всього кілька років, вже понад десяток організованих пленерів.

Окрім місцевих художників, у теперішньому беруть участь їхні колеги з Ужгорода, Мукачева, Виноградова, а також із Запоріжжя, Одеси, які радо відгукнулися на пароль господарів, що має назву “Дружба” . Хоч тут, як кажуть, куди не кинь оком — чудове місце для творчої роботи, але все-таки обов’язково в першу чергу манять путівці до святині Карпат — Синевирського озера, а також до його двійника — мініатюрного Дикого озірця, на високогірний мальовничий присілок Перенизь, у витончене за природною красою село Свобода…

Недільного дня маршрут всіх проліг до Колочави. За відвідин у населеному пункті популярного музею “Старе село” митці мали нагоду туристичний відпочинок поєднати з працею — зробити замальовки на тему побуту верховинців. У цьому ділі їм посприяв і тутешній підприємець, власник кафе “Привал” Іван Маркович.

Але найбільш вдячних слів, безумовно, справедливо заслуговує директор НПП “Синевир” Микола Дербак. Керівник даної установи потурбувався про нічліг, харчування, автотранспорт та інші умови учасників пленеру протягом всіх десяти днів його проведення. За словами Василя Шиндри, літній живопис на відкритому повітрі матиме за одностайним бажанням художників продовження — наступний декадник відбудеться осінньої пори, яка в цих куточках теж екзотично неперевершена.

Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ

mizgir.com.ua