На святкуванні Дня адвокатури закарпатські адвокати продемонстрували єдність

19 грудня в конференц-залі ужгородського готельного комплексу «Дружба» відбулося урочисте зібрання з нагоди святкування Дня адвокатури. В урочистостях взяли участь близько ста адвокатів з усіх міст і районів Закарпаття. Вів урочисте зібрання голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош.

У своєму вступному слові він, зокрема, зазначив: «Нарешті на Україні в законний спосіб, на підставі новоприйнятого Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» створена вся вертикаль органів адвокатського самоврядування, як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні. Обрані керівні органи. Головою Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України обрано безспірного лідера нашої адвокатури Лідію Ізовітову. Головою Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури обрано Валентина Загарія. В нашій області теж відбулося формування органів адвокатського самоврядування, обраний склад Ради адвокатів Закарпатської області, головою якої адвокати Закарпаття довірили стати мені. А кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Закарпаття очолив Заслужений юрист України Петро Немеш. Особливо хотів би підкреслити, що Закарпатська обласна рада і особисто її голова Іван Балога значний відрізок часу, як орган, який донедавна формував регіональну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та затверджував її склад, максимально сприяли нам у тому, щоб наші регіональні структури адвокатського самоврядування були сформовані на демократичній законній основі, а протистояння у адвокатському середовищі Закарпаття завершилося і остаточно.

Новообрані органи адвокатського самоврядування як на загальноукраїнському, так і на регіональних рівнях впевнено будуть працювати, а адвокатура нарешті стане високопрофесійним правозахисним інститутом, який наблизить Україну до європейських правових стандартів.

З днем адвокатури учасників урочистого зібрання привітали та нагородили почесними грамотами голова Закарпатської обласної ради Іван Балога та начальник Головного управління юстиції в Закарпатській області Петро Ільницький, який також привітав учасників урочистого зібрання від імені голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди. До привітань приєдналися голова Окружного адміністративного суду Закарпатської області Василь Андрійцьо, заступник прокурора Закарпатської області Михайло Хиля, представники інших судових структур та правоохоронних органів. Заступник голови Закарпатського відділення спілки адвокатів України Нінель Масяк повідомила, що найавторитетніші адвокати Закарпаття нагороджені відзнаками Національної асоціації адвокатів України, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та Спілки адвокатів України. Нагороди будуть привезені головою Закарпатської КДКА Петром Немешем, який наразі бере участь у святкуванні дня адвокатури у місті Києві, що проводиться Національною асоціацію адвокатів України.

Завершив урочисте зібрання Заслужений працівник освіти України, адвокат, професор Хома Олексик, який також привітав учасників урочистостей від імені ЗакДУ, та побажав їм плідної роботи, державницької позиції, неухильного дотримання Закону у їх нелегкій, але такій потрібній для держави праці.

Прес-служба Ради адвокатів Закарпатської області