Українці почали менше вірити в Бога, і все більше стали помішані на магії
Українці почали менше вірити в Бога, і все більше стали помішані на магії. Так вважає психолог Анна Руденко з Києва.
“На жаль, українці почали все частіше звертатися до гадалок, магів, віщунів. Вони не бояться того, що це великий гріх – передбачати власну долю. Замість того, щоб готуватися до кінця світу, краще би сходили до церкви, посповідались і помолились Богу. Хтось купує 80 консерв, хтось орендує місце у бункері. Уявлення про кінець світу примітивні. Люди бояться кінця світу, бо їм властивий страх насильницької смерті від непідвладних сил – потопу, радіації, вітру”.
За спостереженням психолога, щоб подолати власні страхи, люди починають його обговорювати.
“Люди починають прокручувати можливі варіанти кінця світу, висміювати його, хоч в душі продовжують чекати і готуватись до кінця світу. Навіть ті, що ніби то не вірив в апокаліпсис, про запас купували і тримали у дома свічки і сухарі до 21 грудня”.
За останнє століття людство як мінімум пережило півсотні кінців світу.
“Армагедоном людей вводять у психологічний ступор, – говорить Анна. – Не можу зрозуміти, чого сучасні освічені люди вірять у кінець світу і так переймаються цією датою. Ці люди ходять на роботу та до церкви, чекають Різдва і Нового року, але не виключають думки про кінець світу. Кожне покоління вигадує свій апокаліпсис, але пророцтва не збуваються. Людям просто треба боятися кінця, щоб пережити адреналін, коли виживуть”.
За останнє десятиліття зняли півсотні фільмів про кінець світу. Звідти люди й взяли для себе можливі сценарії загибелі людства – зникнення світла, потоп, наближення астероїда.
“Людська психіка є, мабуть, однією з найменш досліджених. Якщо припинити себе контролювати – можна перейнятися усілякою маячнею і почати робити щось дивне. Після таких апокаліпсисів, як правило, поповнюються палати психлікарень”.
Як зауважила психолог, більшість перейнялася цією темою, щоб відволікатися від власних проблем, втекти від реальності і забити голову езотеричною маячнею.