У Кошицях презентували монографію про українсько-словацькі відносини
Благородну роль у розвитку співпраці між Словаччиною та Україною відіграє Словацько-українське товариство з центром в Братиславі і своїми регіональними філіями, передусім у Східній Словаччині.
Регіональна організація Словацько-українського товариства в Кошицях (голова інж. Іван Бача) 22 лютого 2013 року в Культурно-освітньому центрі Державної наукової бібліотеки провела презентацію монографії Тетяни Сергієнко «Українсько-словацькі відносини: формування системи міждержавного співробітництва. 90-ті роки ХХ – початок ХХІ століть)». / Серія «Studia Regionalistika»; НДІ політичної регіоналістики, ДВНЗ «Ужгородський національний університет». – Ужгород: Інформаційно-видавничий центр «ЗІППО», 2012. – 274с.
У монографії досліджується процес становлення і розвитку системи українсько-словацького міждержавного співробітництва у 90-х роках ХХ – на початку ХХІ ст. На основі введення до наукового обігу нових матеріалів із центральних державних і відомчих архівів України та Словацької Республіки розглядаються проблеми перехідного періоду співробітництва та формування договірно-правової бази міждержавних стосунків двох незалежних країн після 1993 року, становлення системи взаємодії між основними державними інституціями України і СР – парламентами й урядами, главами держав і урядів, міністерствами та відомствами; діяльність Міжурядової українсько-словацької комісії з питань торгово-економічного і науково-технічного співробітництва та Міжурядової українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури; взаємодія регіональних і місцевих органів державної влади та самоврядування України і СР, транскордонна співпраця регіонів двох країн, у тому числі в рамках Карпатського Єврорегіону.
Видання розраховане на фахівців – істориків, міжнародників, політологів, студентів та всіх, хто цікавиться історією Словаччини і становленням українсько-словацьких відносин.