Цієї ночі Україна на годину наблизилася до літа
О 3:00 в Україні одразу стане 4:00 ранку. Та попри перехід на літній час, після ночі українців “зустріне” все ще здебільшого зимова погода.
Медики нарікають, що цьогорічна зміна часу лише засмутить людей, виснажених негодою. “Враховуючи, що тривала зима, важка соціально-економічна ситуація, звісно, це виснажує і люди втомлені”, – констатує психолог Юрій Калашніков. Фахівець радить лікувати поганий настрій добрими вчинками, здоровим сном, слуханням гарної музики та відвіданням концертів.
Гірше людям із чітким розпорядком дня. Вони чутливі до кожної хвилини. Їм переходити на новий графік варто заздалегідь і поступово. Це стосується і випадків із прийомом ліків. Таким пацієнтам лікарі радять переходити на “новий час” у кілька етапів, зміщуючи час вживання медикаментів не більше, ніж на 15-20 хвилин.
Найгірше ж за такої ситуації тим, хто має серцево-судинні хвороби. Лікарі таким радять частіше бувати на свіжому повітрі, стежити за збалансованим харчуванням, а за потреби пити заспокійливий чай.
Діти та здорові дорослі майже не відчують змін. Тим більше, у вихідні спати можна трошки довше. Загалом для адаптації до нового часу медики відводять 2 тижня. І пояснюють, що стрес для організму провокує надмірну дратівливість та втому людей.