На Іршавщині ділилися досвідом шкільні психологи

На базі освітніх установ Іршавського району Закарпаття проведено обласний семінар методистів районних відділів освіти та керівників районних методоб`єднань практичних психологів з проблеми ”Організація роботи практичного психолога з попередження негативних проявів в учнівському колективі”.

Відкрила семінар завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Закарпатського ІППО Лемак М.В., яка оголосила тему та визначила основні проблеми семінару. Презентував Іршавську ЗОШ І-ІІІ ст. №1 директор Антосяк П.І., який відзначив, що в навчальному закладі створено належні умови для забезпечення якісних навчальних досягнень школярів. Про психологічну службу Іршавського району, її здобутки та перспективи інформувала слухачів семінару Матіко Т.Т., методист управління освіти, молоді і спорту Іршавської РДА.

На високому методичному рівні учасниками районної творчої групи психологів були проведені практичні заняття у 3-му класі – розвивальне заняття з елементами тренінгу ”Відповідальність:крок за кроком” – Глушко С.І.(Сілецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Шпіца Л.П. (Імстичівська ЗОШ І-ІІІ ст.); у 8-му класі – тренінг із профілактики негативних явищ ”Майбутнє починається сьогодні” – Чубирко О.Ю.( Ільницька ЗОШ І-ІІ ст.), Бровді О.Ф.(Ільницька ЗОШ І-ІІІ ст.); в 11-му класі – тренінг особистісного росту ”Хочеш змінити світ – почни з себе” – Попфалуші О.А. (Луківська ЗОШ І-ІІ ст.). Семінар-практикум для класних керівників з проблеми ”Жорстока поведінка: форми виявлення, профілактика” майстерно провели Петрище В.Ю. (Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст.№1) та Кудацька О.В. (Брідська ЗОШ І-ІІІ ст.).

В.Ю.Петрище поділилася досвідом роботи з проблеми ”Форми роботи з попередження негативних проявів в учнівському колективі, одночасно презентувала щойно виданий в ЗІППО навчально-методичний посібник на допомогу практичним психологам та соціальним педагогам ”Профілактика асоціальної поведінки підлітків”. Із учасниками семінару Вікторія Юріївна та Оксана Василівна провели майстер-клас ”Подарунок як форма вияву почуттів: чарівна ластівка”.

Роботу семінару було продовжено у Вільхівській ЗОШ І-ІІІ ст. Презентувала школу Семак Ю.Ю., заступник директора школи. Із захопленням спостерігали учасники семінару виставу шкільного соціально-психологічного театру ”Урок ввічливості” за казкою О.Фулитки під керівництвом шкільного психолога Кинів В.І. Було відзначено високу виконавську майстерність учнів 3-го класу, оригінальні костюми виконавців та реквізити сцени. Віра Іванівна поділилася досвідом роботи з проблеми ”Розвиток особистості учня через театральне мистецтво та рольові ігри”.

Підвела підсумки семінару Лемак М.В., завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Закарпатського ІППО Лемак М.В. Високо оцінили роботу практичних психологів Іршавського району з діагностичної та корекційно-відновлювальної роботи з попередження негативних проявів серед дітей та учнівської молоді, високий фаховий рівень, володіння практичними навичками, методиками та технологіями Піцура Т.П., методист РМК (Рахівський район), Михайлович Г.Г., Абель М.К., методисти з Мукачева, Каптур Т.В. (Виноградівський район), Готра В.І., завідувач РПМПК (Перечинський район). Кожен з учасників семінару отримав методичний інструментарій з проблеми семінару.

Джерело: Відділ освіти Іршавської РДА

Comments are closed.