Закарпатці взяли участь у розширеній нараді керівників органів адвокатського самоврядування України
У Києві відбулася розширена робоча нарада керівників органів адвокатського самоврядування України. Участь в роботі цієї наради прийняли також представники Закарпаття, Олексій Фазекош, Петро Немеш, Василь Кошеля
8 червня 2013 року в м. Києві, в готельному комплексі «Русь» відбулася розширена робоча нарада керівників органів адвокатського самоврядування під керівництва голови НААУ Ізовітової Л.П. за участю голови ВКДКА Загарія В.М. У нараді взяли участь керівники органів адвокатського самоврядування майже з усіх регіонів України, в тому числі й з Закарпаття. Наш регіон представляли голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, голова обласної КДКА Петро Немеш, представник з Закарпаття у Раді адвокатів України Василь Кошеля.
Упорядку денному були актуальні питання діяльності регіональних органів адвокатського самоврядування. Зокрема: щодо ведення діловодства; про проблеми, що виникають при складанні кваліфікаційних іспитів; допуск до них та методика оцінювання їх результатів; підвищення кваліфікації адвокатів в питаннях захисту прав людини; про проблеми, що виникають при організації проходження стажування; про помічників адвоката. Також обговорювалися важливі проблеми, що виникають при роботі адвокатів з надання безоплатної правової допомоги, про стан справ щодо ведення Єдиного реєстру адвокатів України, про стан справ щодо сплати адвокатами щорічних внесків на забезпечення реалізації завдань адвокатського самоврядування. Також був заслуханий виступ голови Вищої ревізійної комісії Ольги Дмитрієвої, яка у своєму виступі зупинилася на питаннях діяльності Вищої ревізійної комісії та ревізійних комісій адвокатів регіонів.
Від імені закарпатської делегації виступив Олексій Фазекош, який, зокрема, сказав: «Питання про прийняття Положення про стажування осіб, що мають намір стати адвокатами і успішно склали кваліфікаційні іспити, в тому числі на платній основі, дійсно заслуговує позитивної оцінки. Потрібно припинити практику, коли адвокатське Свідоцтво міг отримати практично будь-хто, і якщо особи мають намір здійснювати адвокатську діяльність на належному фаховому рівні, вони мають отримати навики адвокатської професії і пройти стажування у дійсно професіоналів цієї справи, рейтингових в регіонах адвокатів, яким безперечно мають бути відшкодовані в фінансовому плані витрати за те, що вони діляться своїм досвідом з майбутніми колегами. Інше питання, що ті особи, які написали заяву про складання кваліфікаційних іспитів або про проходження стажування до прийняття цього Положення, мають бути звільнені від сплати за стажування, у визначеному Положенням розмірі. Загальноприйнятий принцип, застосовую аналогію закону, що закон не має зворотної сили і не можна міняти правила гри для тих осіб, які писали відповідні заяви до прийняття цього Положення».
В питанні «Різне» було обговорено інші проблеми функціонування адвокатського самоврядування в Україні. На завершення обговорення цих питань голова Ради адвокатів Донецької області Станіслав Башенко сказав: «Новообрані органи адвокатського самоврядування сформовані на законних підставах і, як показало життя, ефективно функціонують. Говорячи алегорією, наш корабель пливе і буде плисти, не зважаючи на усі підводні рифи і недолугі потуги недоброзичливців загальмувати його плавання».
На закінчення голова НААУ, Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова побажала усім учасникам розширеної робочої наради ефективної роботи новообраних органів адвокатського самоврядування в питаннях перетворення адвокатури України на дійсно незалежний, демократичний, правозахисний інститут, який має надійно захищати законні права та інтереси громадян.
Прес-служба органів адвокатського самоврядування Закарпаття