В УжНУ заселилася перша хвиля студентів

27 серпня розпочалося поселення першокурсників у гуртожитки УжНУ.

У першу чергу селять студентів пільгових категорій: сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків; дітей шахтарів; інвалідів I–II гр.; дітей чорнобильців; напівсиріт та осіб з неповних сімей; студентів з багатодітних сімей (відповідно до чинного законодавства); студентів, які мешкають у віддалених районах (областях) України; іноземців.

Цьогорічним поселенням займаються заступники деканів та студентські активи факультетів: голови профбюро та громадські декани. Кожен факультет дістав певну квоту на місця в гуртожитках. Зрозуміло, що враховували кількість поданих заяв, інформацію про які надавали відбіркові комісії кожного структурного підрозділу.

Для того, аби мати місце в гуртожитку, абітурієнт, заповнюючи документи про вступ до вишу, ставив позначку про потребу поселення. У визначений день, залежно від того, на якому курсі навчається студент, він приходить до комісії, де звіряє паспортні дані та перевіряє легітимність документа, який підтверджує пільговий статус, якщо такий є. Після цього отримує банківські реквізити університету, на які сплачує авансовий платіж за проживання – 150 грн. Інші 100 грн сплачує коменданту на утримання гуртожитку. Далі слухає інструктаж з техніки безпеки, дістає тимчасову перепустку до того моменту, поки не пропишеться в гуртожитку, та ключі від кімнати.

Федір Шандор, проректор УжНУ з науково-педагогічної та виховної роботи:

«Для нас важливо не просто забезпечити місцями студентів, а й регулювати логістику поселення. Краще, коли факультет, на якому студент навчатиметься, і гуртожиток, в якому житиме, розміщені поряд. Є й інший момент: деякі студенти привели свою кімнату в належний вигляд самостійно, так би мовити, підлаштували під себе. Ми не можемо їх звідти виселяти – має ж бути й моральний бік питання.

Проте є дуже дивна проблема, зрозуміло, що вона тимчасова. Багато студентів написали заяву на отримання місця в гуртожитку. Але паралельно знайшли чи ще знаходять собі квартири і нас про це не повідомляють. Для них тримаємо місце, не віддаючи пріоритету іншим, а потім виявляється, що в гуртожиток ніхто з них не заселяється. Проте ми впевнені, що за перші два тижні вересня, кожен, хто претендує на місце в гуртожитку, його отримає».

Наразі процедура поселення в гуртожитки завершилася тільки для першокурсників. Наступні дні, тобто з 28 до 31 серпня, свої кімнати займатимуть 2–6 курси.

Медіацентр УжНУ

Comments are closed.