Закарпатським дітям імовірно додадуть ще чотири щеплення

[Total: 0    Average: 0/5]

Наприкінці серпня в газеті «Урядовий кур’єр» було опубліковано статтю «Дітям додадуть ще чотири щеплення». Новина, вочевидь, викликала резонанс. Бо останнім часом до редакції телефонують батьки дітей і цікавляться: «Невже це правда? Не віриться, бо, мабуть, й тих вакцин, які досі були обов’язковими, в медичних закладах в наявності немає».

Отож, із цього приводу надаємо коментар завідувачки дитячою консультацією райполіклініки Світлани Кравчук:

– Ймовірно, у Міністерстві охорони здоров’я розробляють новий графік вакцинації дітей. Наразі інформації про додаткові щеплення немає. Ми працюємо за старим календарем профілактичних щеплень України і про нововведення чи додатки до нього нас не повідомляли. На даний період проводимо планування, найближчим часом маємо зробити перепис дитячого населення району, скласти вікову сітку, розробити розрахункові дози вакцин для щеплення на наступний рік. Формується картотека, триває обробка персональних даних.

На даний момент актуальними є дискусії на тему: проводити щеплення чи ні? Але хіба варто сперечатися або ж боятися його? Адже загальновідомо, що у відповідь на введення вакцини організм виробляє особливі клітини – специфічні антитіла, які захищають людину від певної хвороби.

На кожну вакцину організм реагує по-різному. Для батьків важливим є усвідомити принципову різницю між реакцією на щеплення та ускладненням після нього. Після будь-якого щеплення можливе виникнення реакції організму – підвищення температури тіла, відмова від їжі, в’ялість – це нормально, адже організм виробляє імунітет до конкретної хвороби. Одні вакцини переносяться дуже легко і майже ніколи не дають серйозних реакцій (типовий приклад – вакцина поліомієліту). Введення деяких інших препаратів, навпаки, може супроводжуватися вираженим підвищенням температури і суттєвим порушенням загального стану дитини.

Що ж таке ускладнення ? Наявність судом, втрата свідомості, підвищення температури тіла вище 40 С, висипка, в місці ін’єкції не повинно бути нагноєння. Ускладнення після щеплення виникає вкрай рідко, це завжди серйозно і кожен такий випадок розглядається імунологічною комісією.

Для батьків, які піклуються про здоров’я своїх дітей, дискусій щодо проведення імунізації не повинно виникати. Звичайно, проводити. Зовсім інше питання полягає в тому, що імунна відповідь залежить від стану дитячого організму і, якщо дехто з батьків боїться щеплення, то дилема не в тому, робити чи ні, а в цілеспрямованій підготовці дитини: здоровий спосіб життя, природне годування, загартовування, запобігання контактів з алергенами та ряд інших.

І не потрібно ставитися до вакцинації з пересторогою. Звісно ж, ми проводимо огляд навіть тих дітей, батьки яких відмовилися від профілактичних щеплення, але довідки, що дитина може відвідувати навчальний заклад, не надаємо – просто констатуємо факт (стан здоров’я, відмова від щеплень). А далі: чи відвідуватиме дитина дитсадок або школу? – справа керівництва навчального закладу. А вирішальним важелем у прийнятті цього рішення є не перевищення 5-відсоткового бар’єру (від загальної кількості) не щеплених дітей. Щодо відмов від вакцинації, то ситуація стабільна. Звісно ж, деякі батьки відмовляються від щеплення своїх дітей.

Цьогоріч зареєстровано 33 відмови (кількість у порівнянні з попередніми роками не збільшилась). Батьки мотивують їх релігійними переконаннями. А ось нещасних випадків або ускладнень, пов’язаних зі щепленням, які ставалися б у післявакцинальний період, у нашому районі вже десятиліттями не було. Принагідно зазначу: на даний час вакцини є в достатній кількості. Бракує наразі тільки АДП для ревакцинації дітей 6-річного віку від дифтерії і правцю.

Ганна Кобаль, Новини Виноградівщини

Comments are closed.