У Жденієві над освяченим джерелом збудували капличку

Для наших предків відкриття нового джерела було дещо схожим на диво. Його розчищали, обгороджували, іноді посвячували і ставили каплички або церкви. Освячена вода є символом Божої благодаті, вона очищає віруючих. Вважається, що освячена вода омиває своєю духовною силою душу людини від гріхів, оновлює й відроджує для нового життя у Христі.

Закарпаття віддавна славиться лікувальними водами. Найвідомішими цілющими джерелами є: джерело Нанківської ікони Божої Матері у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в c. Іза Хустського району, цілюще джерело біля монастиря Різдва Богородиці с. Липча Хустського району, ще одне джерело біля Серафима-Саровського жіночого монастиря с. Приборжовське Іршавського району.

Відкриття ще одного святого джерела та каплички на честь Похвали Пресвятої Богородиці відбулось у п’ятницю, 16 травня, в смт Жденієво Воловецького району.

З нагоди свята до Воловецького району прибуло високе православне духовенство краю, керівництво оперативно-рятувальної служби Закарпаття та вірники району. Молебень до матері Божої та освячення джерела та каплиці особисто провів Високопреосвященній Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

У свому виступі під час урочистостей з приводу відкриття каплички, Високопреосвященний Феодор наголосив, що це не просто релігійна культова споруда: в неї є спеціальне призначення – напувати водою та очищати думки та помисли людей від гріха, наставляючи їх на путь істинний. Також він щиро подякував ініціаторам будівництва, якими виступили керівництво Управління ДСНС України у Закарпатській області, представники лісомисливського господарства району та інші меценати і спонсори.

Як зазначив головний рятувальник Закарпаття Мирослав Щербей, ідея побудови даного осередку духовності виникла ще два роки тому, проте втілилась тільки зараз. Зводили капличку декілька місяців. Рятувальники встановлювали накупольний хрест, облагороджували територію, допомагали й інші небайдужі краяни. Маємо надію, що кожен подорожуючий, проїжджаючи повз дану каплицю, хоча б на мить замислиться над сенсом життя – і надзвичайних ситуацій у нашому мальовничому Закарпатті буде набагато менше.

У ДСНС України у Закарпатській області