Персона Форуму видавців у Львові: словацький письменник Владімір Балла

Продовжуємо щотижневу рубрику, в якій знайомимо з письменниками-учасниками цьогорічного Міжнародного літературного фестивалю у Львові.

Владімір Балла – словацький письменник, майстер коротких оповідань.

Народився 18 травня 1967 року у місті Нові Замки, де живе все своє життя і працює у районному бюро праці. Освіту отримав в економічній школі Братислави.

Владімір Балла почав публікувати свої літературні спроби у 1992 році, у журналі «Літературний тижневик», а вже за 4 роки світ побачила його перша збірка – «Лептокарія».

Друга книга «Outsideria» – роман, що складається з кількох, на перший погляд, автономних розповідей.

Лауреат премії Івана Краско, літературних конкурсів Poviedka, Slovenská Poviedka, Jašíkove Kysuce. Балла виграв літературну премію Anasoftу 2012 році за книгу «В ім’я Отця».

Його вважають одним з найзагадковіших сучасних письменників Словаччини. Він – перфекціоніст: точні влучні фрази, ідеальна стилізація, оригінальні діалоги. У текстах письменника багато іронії та чорного гумору.

У Словаччині Баллу часто порівнюють з Кафкою, однак сам автор відзначає спільними лише проблеми з диханням і натягнуті стосунки з батьком.

Його оповідання були перекладені польською, словенською, угорською та чеською мовами.

Нагадаємо читачам https://zakarpatpost.net що 11 вересня весь Львів перетвориться на Форум видавців, а також авторів, бібліотекарів, книгарів, перекладачів, ілюстраторів і, звісно, читачів. Такого ще не було! 55 локацій, 700 заходів у програмі, 200 видавництв, 300 авторів з 23 країн.

http://bookforum.ua