Ціна російської нафти впала нижче 100 доларів за барель
Нафта російської марки Urals 18 серпня торгувався біля позначки 98 доларів за барель.
За останні 12 місяців Urals втратила 11,3%, з початку року – 8,2%, пишуть “Ведомости“.
Як зазначає видання, причин декілька: Лівія збільшила видобуток на чверть порівняно з минулим тижнем, розвіялися побоювання з приводу зриву поставок з Іраку, низький попит на нафту в Європі та Азії.
Щоправда, будь-яке загострення в Україні жене котирування вгору.
Нафтові компанії не відповіли на запит “Ведомостей”.
100 доларів за барель – психологічно важлива позначка для російського ринку, але на інвестиційних програмах нафтовиків те, що нафта коштує дешевше, поки не позначиться, вважає портфельний керуючий ІК “Анкорінвест” Сергій Вахрамєєв: вони закладають у свої проекти ціну бареля нижче ринкової.
У травні гендиректор “Газпром нафти” Олександр Дюков поінформував, що компанія закладає в бізнес-план на 2014 році середню ціну нафти 111,5 доларів за барель.
“Але якщо говорити про довгострокове планування, робоча ціна, яку ми використовуємо для розрахунку проектів, – 95 доларів за барель”, – попереджав він.
Якщо ціна опуститься нижче 90 доларів за барель і буде триматися тривалий час, компанії можуть піти на перегляд капітальних витрат.
У кризовий 2008 рік, коли з червня по грудень нафта подешевшала з 147 доларів до 40 доларів за барель, нафтовики знизили інвестиції. Поточне зниження ціни гірше для бюджету Росії, ніж для виробників нафти.
Щоб мати збалансований бюджет, потрібна ціна бареля в 100-105 доларів.
Якщо ціна опуститься до 90 доларів за барель на кілька місяців, це вже буде чутливим для бюджету РФ, 80 доларів за барель буде набагато більш болючим, вистачить і кількох тижнів. А сильне падіння ціни завжди провокує ще й прискорення відтоку капіталу.