На Закарпатті рубають дерева не тільки у лісі, а й у природних парках

Сумнівними рубками на Великоберезнянщині займеться спеціальна комісія – з ініціативи голови ОДА

Голова ОДА Василь Губаль спрямовує на Великоберезнянщину комісію для вивчення законності рубок лісу. Обставини господарювання в тамтешніх лісах вивчить робоча група у складі екологів, правоохоронців та фахівців галузі.

Сьогодні керівник краю зустрівся з представниками активу району, які нарікають на надмірні рубки лісів Березнянщини (зокрема, на території Національного парку), й мають сумніви щодо їх законності.

Василь Губаль неодноразово називав те, що коїться в закарпатських лісах “варварством” і наголошував на необхідності нових підходів у цій сфері. Як відомо, колишній керівник Управління лісового і мисливського господарства Ігор Фізик був звільнений і виїхав за межі Закарпаття, уродженцем якого не є. Днями призначений новий керуючий галуззю в області – Михайло Липчей. Голова ОДА висловив сподівання, що в сфері багато чого зміниться, й до лісу ставитимуться професійно та з патріотизмом, а доки йдеться про кадрові рішення на місцях, уже відреагував на сигнал громади. А саме доручив створити комісію, офіційний висновок якої стане приводом для подальших дій у правовому полі з метою усунути зловживання.

Активісти з кола закарпатських майданівців наголосили, що проблеми на Березнянщині не єдине, що турбує – мовляв, подібні проблеми із лісом є й на Воловеччині та Міжгірщині. Василь Губаль поінформував, що в курсі цих процесів і даватиме відповідь на це у законній площині.

Відтак керівник області обговорив з активістами перспективи громадського контролю за господарюванням в лісі зокрема та загалом в усіх сферах, пов’язаних із використанням закарпатських природних ресурсів.

“Ми принципово вирішили змінювати стиль роботи у лісовій сфері. Замінено керівника галузі в області. Будуть інші кадрові рішення. На жаль, виправити те, що вже було зроблено та навести порядок за один день – неможливо. Працюємо. І запрошую громаду долучатися до контролю. До слова, не тільки в справах із лісом. Є куди прикласти сили для того, аби припинити зловживання та зберегти наш край, його привабливість і багатства” – сказав Василь Губаль.

Прес-служба Закарпатської ОДА